Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kaymer a García bojují o vítězství, v čele je Švéd Jonzon

Obhájce trofeje Sergio Garcia na svém turnaji útočí na první vítězství v sezoně | foto: AP

24 2009
Castelló Masters má před sebou pouze finálového kolo, do kterého půjde z první pozice Švéd Michael Jonzon. Za ním už jsou známější jména - navrátilec Martin Kaymer a hostitel turnaje Sergio García.

Švédům se v sobotu na hřišti u Valencie dařilo. Až 158. hráč evropského finančního žebříčku Michael Jonzon zahrál 65 ran (6 úderů pod par hřiště), díky čemuž se vyšvihl do čela turnaje. Stejný počet ran stačil i jeho krajanovi Christianu Nilssonovi, který je se skóre -13 na pátém místě. O něj se dělí s dalším Švédem Peterem Hansonem. Ten v sobotu zahrál o ránu horší výsledek než jeho krajané.

Oba průběžní lídři Martin Kaymer a Robert Allenby z čela leaderboardu klesli. Kaymer, který se na turnaje vrátil takřka po dvouměsíční pauze vynucené zraněním při motokárových závodech, však zůstal v těsném kontaktu s prvním místem. Ztrácí na něj totiž jen jednu ránu. Stejně na tom je Sergio García. Ten letos zažívá mizernou sezonu, stále čeká na první titul v tomto roce. A na svém domovském hřišti je k tomu obhájce trofeje blízko.

Vynikající kolo zahrál skotský veterán Colin Montgomerie. Hřiště obešel za 64 ran (-7) a díky tomu poskočil na skóre -10 a dělené dvanácté místo.

Zaskvěl se i nováček Sam Husby. Dvacetiletý Angličan, který se turnaje účastní na Garciovo pozvání, poskočil na skóre -14 a je čtvrtý o ránu za Kaymerem a Garcíou. A druhý hráč z amatérského British Championship byl po většinu soboty v čele turnaje. A poklonu mu za to složil i jeho hostitel.

"Kdyby Sam vyhrál? Byl bych rád. Je to opravdu nadějný hráč s velkou budoucností" řekl García.

Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze