Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bolestivá světová premiéra? Nahoře jsme to nepocítily, říká Sedláková

Kateřina Sedláková v přípravném utkání s Koreou | foto: Václav Mudra / ČBF

28 2014
Ankara (Od našeho spolupracovníka) - Kateřina Sedláková letos dostala svojí první pozvánku do seniorské reprezentace - a hned se probojovala na mistrovství světa basketbalistek. Byla u cenného vítězství 68:55 nad Brazílií. Rozehrávačka Valosunu Brno se na něm podílela čtyřmi body a stejným počtem asistencí.

Jak se cítíte po premiéře na velké reprezentační akci?
Cítím se výborně. Vyhrály jsme, takže mám obrovskou radost. Je to hrozně příjemný pocit.

A jaké pocity u vás převládaly před zápasem?
Před zápasem určitě nervozita.

Jak se hrálo proti agresivnímu brazilskému presinku?
Ony hrají hodně fyzický basket do těla. Ze začátku jsem se s tím těžko srovnávala. Myslím, že jsem tam měla zbytečné ztráty, kterých bych se měla vyvarovat. Nakonec jsme to ale jako tým zvládly a urvaly jsme to.

Ten zápas byl hodně tvrdý. Jak moc bolel vás?
Musím říct, že mě zase až tolik ne. Bylo to tvrdé hlavně pod košem, kde mají obrovskou sílu. Holky tam kolikrát dostaly takové rány, které hodně bolely. Jana Veselá skončila s boulí na hlavě. My jsme to ale nahoře zase tolik nepocítily jako holky pod košem.

Při své premiéře jste odehrála deset minut. Čekala jste to?
Snažím se nad tím nepřemýšlet, jestli na hřišti budu mít minuty tři nebo pět. Snažím se vždy odvést to nejlepší, co dovedu. Nic jsem nečekala. Snažila jsem se na zápas připravit jako na všechny v přípravě.

Druhý zápas hrajete už v 16:15 místního času, tedy nějakých 17 hodin po konci toho s Brazílií. Jakou zvolíte regeneraci?
Napřed si asi dám u našeho maséra Ládi Buriana ledovou vanu a pak spánek. Nic zvláštního.

Japonsko bude odlišný soupeř než Brazílie...
Naše výhoda je, že jsme s Japonkami odehrály v přípravě spoustu zápasů a víme, co můžeme čekat. Doufám, že to opravdu naše výhoda. Je to mistrovství světa, takže musíme zvládnou rychlou změnu stylu soupeře.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze