Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kašpárková se cítí jako podnikatelka

27 2006
Praha - Trénuje daleko méně než dřív, spoustu času tráví péčí o zákaznice ve studiu na formování postavy, ale přesto je pořád nejlepší v republice. A také pojede na srpnové mistrovství Evropy v atletice. Trojskokanka Šárka Kašpárková na republikovém šampionátu získala osmý titul. Stačil jí k tomu první pokus na 13,52 metru.

Podruhé přešlápla a dál už nesoutěžila. Jen seděla na trávě a povzbuzovala ostatní.

"Vypadalo to, že tenhle pokus stačí. Nebyl ideální vítr, žádný zdravotní problém v tom nebyl," říkala pak mistryně světa z roku 1997.

Loni v září se v Havířově oficiálně loučila s vrcholovou kariérou. Vrhla se do práce, její čas si žádala dcera Terezka.

Kašpárková však slíbila, že letos ještě pomůže klubu USK v atletické extralize. A minulý víkend si při Evropském poháru na Strahově doskočila pro limit na mistrovství Evropy.

Je tedy stále atletka, nebo už podnikatelka? "Připadám si spíš jako začínající podnikatelka. Padli jsme do toho rovnýma nohama, neustále se učíme nové věci," říká.

V brněnském studiu teď měla jedinou další zaměstnankyni, a tak trávila v práci spoustu času. "Aby to fungovalo. Ale baví mě věnovat se někomu jinému. Klientky jsou příjemné," libuje si 35letá Kašpárková.

Práce jí zasahuje i do tréninku. Ačkoli ji v srpnu čeká evropský šampionát, v přípravě prý spíš ubrala. Partner a trenér Michal Pogány ji do přípravy příliš nehoní. "Pro něj je teď hlavní výškařka Barča Laláková. Moje křivka už jde hodně dolů, ona má nejlepší roky před sebou," vysvětluje Kašpárková.

Takhle tedy vypadal její týden před mistrovstvím republiky. Pondělí: "Michal se mě zeptal, kolik mám času. Odpověděla jsem, že hodinu, tak mi naplánoval krátkou výbušnou posilovnu." V úterý skákala dálku. Ve středu a ve čtvrtek měla volno. V pátek byla v posilovně.

Atmosféra mítinků ji ještě stále nepohltila tak, jak tomu bylo dřív. Před evropským šampionátem se chystá závodit spíš v Česku. "Už mě nebaví balení, vybalování a přemýšlení, co jsem zapomněla."

V Göteborgu závodila už v roce 1995. "Je tam ohromný zábavní park, ale já na atrakce moc nejsem. A tehdejší závod? To pro mě byla katastrofa," vzpomíná.

V kvalifikaci dvakrát proběhla rozběh, potřetí skočila těsně pod 14 metrů. Byla první nepostupující do finále. "Pak mě to hrozně mrzelo. Padl v něm totiž světový rekord." Výkon Inessy Kravecové 15,50 metru je nejlepším až dosud.







Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze