Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karvinští házenkáři poháry chtějí, rozhodne ekonomická situace

TITUL JE ZASE NÁŠ, radují se karvinští házenkáři | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

13 2010
V základní části sice nikterak nezářili, ale v play-off potvrdili házenkáři Baníku OKD Karviná své mistrovství. Znovu jim nikdo nestačil, posedmé v řadě vybojovali mistrovský titul. Karvinští mají jako šampioni automaticky nárok na Ligu mistrů, ale loni se této výsady dobrovolně vzdali.

"Náklady na Ligu mistrů přesahují tři miliony korun bez návratnosti. Budeme se rozhodovat, jakou variantu zvolíme," řekl generální manažer klubu Miroslav Pelech. "Samozřejmě o evropské poháry zájem máme, co se týká sportovní výkonnosti, nikdy nám to neublížilo. Ale musí to být ekonomicky vyvážené."

Pro karvinský klub tak bude stěžejní postoj generálního sponzora a dalších partnerů. "A nejde jenom o Ligu mistrů. Musíme předložit koncepci na delší období," podotkl Pelech.

A o tom, jak bude tým pro příští sezonu vypadat, budou v Karviné jednat v nejbližších dnech. Trenérem by měl nadále zůstat Jozef Hanták, který měl roční smlouvu s opcí. "Písemně to sice ještě nemáme, ale zájem z naší strany je," potvrdil generální manažer.

Co se týká kádru, chtějímít šéfové přibližnou představu do konce tohoto měsíce. "Domlouváme se s hráči na termínech jednání, na konci května chceme mít v nejširších obrysech jasno," řekl Pelech a dodal: "Samozřejmě do toho vstupují a zapadají i jednání s generálním partnerem o další podpoře."

Už jistou změnou by měl být definitivní konec hráčské kariéry Romana Faráře. Klubový sekretář loni i letos vypustil základní část, ale v play-off byl na pivotu oporou týmu.

"Už fakt končím. Už nenastoupím ani na play-off, natož na celou sezonu. Prožil jsem skvělou kariéru a je na čase to uzavřít. S konečnou platností se stěhuju do kanceláře," prohlásil 36letý Roman Farář, který by se v nedaleké budoucnosti mohl stát prezidentem karvinského klubu.Najdete na iDNES.czmobilní verze