Karviná překvapení nedopustila

Karviná - Házenkáři Karviné vyhráli v extralize i svůj třetí zápas v sezoně. Úřadující šampioni, kteří si dnes kvůli startu v Lize mistrů předehráli utkání 4. kola, porazili Hranice suverénně 36:24. Karvinští se na zápas pečlivě připravovali, protože právě Hranice je dokázali v minulé sezoně jako jediný tým porazit.

MUŽI:

Předehrávka 4. kola:

Karviná - Hranice 36:24 (19:10)

Domácí hráli s velkým přehledem a nasazením, vynikali rychlostí, herní pestrostí a výbornou střelbou. Ve druhém poločase předvedl své kvality gólman Rostislav Baďura, který přišel jako nová posila z Povážské Bystrice.

Nejvíce branek: Plšek, Kuzo a Zdráhala po 6 - Hojník 5, Valášek a Kolmajer po 4. Rozhodčí: Skružný, Kabulič. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/2. Vyloučení: 6:6. Diváci: 300.

Předehrávka 3. kola:

Dukla Praha - Zubří 21:22 (12:13)

Vyrovnanému duelu dominovaly obrany a tvrdá hra. Ani jedno družstvo si nedokázalo vypracovat větší než dvoubrankový náskok. Domácí v závěru neudrželi vedení a Zubří třemi góly po sobě skóre otočilo. "Nebyli jsme schopni se prosadit z větší vzdálenosti, nenašli jsme k tomu ani odvahu," řekl České televizi trenér Dukly Pavel Pauza. "Snažili jsme se všechno dohrávat až na brankoviště a tam byli naši hráči dobře pokryti," dodal.

Nejvíce branek: Král 5/2, Čurda 5, Brabec 5/2 - Hrstka 8, Opálka 4. Sedmimetrové hody: 6/4 - 4/3. Vyloučení: 7:7. Rozhodčí: Skružný, Kahulič. Diváci: 250.

ŽENY

Slavia Praha - Partizánske 31:17 (15:11)

Házenkářky Slavie Praha rozdrtily v zápase třetího kola interligy Partizánske rozdílem 14 gólů a v tabulce se posunuly na páté místo. V utkání provázeném velkým množstvím technických chyb a neproměněných šancí zlepšily slávistky ve druhém poločase svou hru a nejhorší tým soutěže porazily 31:17.

Nejvíce branek: Zachová a Černá 6, Medunová 4 - Rebrošová 7, Jančáková 3,
Šimalčíková 2. Rozhodčí: Pavlát, Pešek. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/3.
Vyloučení: 2:3: Diváci: 61.

Michalovce - Zlín 40:21 (19:11)

Úřadující mistryně interligy rozdrtily Zlín rozdílem 19 gólů a bez ztráty bodu vévodí tabulce. Český tým nekladl domácím hráčkám velký odpor a vítězství Michalovců mohlo být i výraznější.

Nejvíce branek: Tóthová 13/3, Cínová 7, Beňušková 5 - Budayová 8, Růčková
3/1. Rozhodčí: Cipov, Pastierik. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3. Vyloučení: 1:0. Diváci: 800.