Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hraješ jako chlapák, slyšela Plíšková. A říkala: Jágr byl na mě naštvaný

Karolína Plíšková ´ve čtvrtfinálovém duelu s Denisou Allertovou. | foto: ČTK

1 2015
Centrální kurt zkrápěly kapky deště, bylo chladno. Přesto se kolem něj tísnily plné tribuny diváků. A pozorovaly, jak Karolína Plíšková na pražském turnaji WTA prošla do třetího letošního finále. "Doufám, že teď už to vyjde na titul," řekla po výhře nad Belgičankou Wickmayerovou.

Ve třech úvodních kolech se trápila se soupeřkami pokaždé tři sety, nebyla se svou hrou spokojená. Až semifinále ovládla nasazená jednička po dvou sadách - Yaninu Wickmayerovou porazila 6:4, 7:5 a prošla do finále J&T Banka Prague Open.

„Nemyslím si, že by to dnes bylo snazší. Spíš jsem koncovky obou setů zvládla lépe,“ říkala Karolína Plíšková.

Už máte ze své hry lepší pocit?
Pořád ne. Ale to je klasika, já nejsem spokojená nikdy. Dneska jsem ale podala asi nejvyrovnanější výkon, neměla jsem žádný výpadek jako v minulých zápasech. Bylo to docela stabilní a šel mi servis, to bylo hlavní.

Ulevilo se vám, že jste nemusela absolvovat další třísetovou bitvu?
Jo, síly se asi budou hodit ve finále nebo i v dalších turnajích. Ale já jsem fyzicky připravená docela dobře, takže mi ani třísetové zápasy moc nevadí.

Po prvním setu jste si zavolala na kurt trenéra Jiřího Vaňka, který vás chválil, že jste hrála „jako chlapák“. Už jste od něj někdy něco podobného slyšela?
On reagoval na to, jak jsem set doservírovala, že takhle hrajou chlapi, drží si servisy. On mívá takové originální názvy.

Čím to, že jste ho volala po vyhraném setu?
Zavolám si ho kolikrát, i když nemám žádný problém. Leckdy mi řekne něco takticky, uklidní mě, ze židle to vidí jinak než já z kurtu.

Co čekáte od finále s Lucií Hradeckou?
Lucku znám ze Štvanice hodně dobře. Trénujeme spolu docela často. Myslím si, že je dobrá hráčka na to, aby byla ve stovce. Její hra je nahoru dolů, buď jí to tam padá, nebo ne. Teď má docela dobrou sérii, dobré výsledky a věří si. Určitě bude nepříjemná.

Má ale za sebou tři zápasy z kvalifikace navíc. Nemůže to rozhodovat?
Myslím, že Lucka má taky docela dost sil. Fyzicky se asi připraví dobře. Myslím si, že to nebude rozhodovat.

Ve čtvrtek jste se potkali v areálu s hokejistou Jaromírem Jágrem, že?
Jo. Viděla jsem se s ním poprvé v Americe na hokeji, tam jsme se seznámili. Byl strašně fajn, tady už jsme se bavili normálně. Docela mě překvapilo, že když dneska hrajou, tak sem vůbec přišel. Byl tu za panem Černoškem (majitel agentury Česká sportovní) a pak se na chvíli stavil.

Řešili jste spíš hokej, nebo tenis?
Spíš tenis. Jarda byl na mě naštvaný. (smích) Domlouvali jsme se v Miami, že když budu v semifinále, tak se přijde podívat. Dřív to nestíhal, hráli zápasy venku. A já prohrála těsně před semi. Těšil se a já jsem to zkazila.Najdete na iDNES.czmobilní verze