Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Australská šňůra se povedla, kývla i přes prohru Karolína Plíšková

Česká tenistka Karolína Plíšková v zápase 3. kola Australian Open s Jekatěrinou Makarovovou z Ruska. | foto: AP

23 2015
Melbourne (Od našeho spolupracovníka) - Na Rusku Makarovovou sice v Melbourne nestačila a s Australian Open se loučí ve třetím kole, přesto může být Karolína Plíšková s australskou lednovou šňůrou spokojená. Zahrála si finále turnaje v Sydney, poprvé byla na grandslamu nasazenou hráčkou a po US Open dokázala na druhém turnaji velké čtyřky v řadě vyhrát dva zápasy.

Makarovová dnes byla asi lepší hráčkou, ne?
Docela mě překvapila, očekávala jsem lehčí zápas. Ale je desátá na světě, takže jsem to mohla trošku čekat. Skoro neudělala chybu, za celý zápas snad zkazila jediný balón a dala jednu dvojchybu. Taky všechno stíhala a oproti plánu jsem to nakonec byla já, která běhala.

SÍLA. Jekatěrina Makarovová ve třetím kole Australian Open.

Jekatěrina Makarovová ve třetím kole Australian Open.

Ve druhém setu jste se ale zvedla, věřila jste v obrat?
Ztraceného prvního setu jsem nijak dlouho nelitovala, ale vývoj toho druhého mě mrzí. Měla jsem brejk na 2:0 a kdybych si podržela ervis, mohlo to být 3:0 a taky by to pak mohlo být jiné - mohla trošku znervóznět a začít hrát třeba hůř.

Ale nezačala.
Měla navíc i neskutečný první servis, skvěle ho umísťovala. Odehrála jsem sice celkem solidní zápas, ale vím, že z mojí strany to mohlo být určitě lepší.

Fotogalerie

Neříkáte si, že jste měla být agresivnější už v prvním setu?
Možná si teď trošku vyčítám, že jsem do toho nešla od začátku tak razantně jako ve druhém setu. I trenér Vaněk takový pocit měl, že jsem se do toho opřela až po prohraném prvním setu. Sama jsem přitom na kurtu ten pocit neměla.

Přesto asi nebudete odjíždět úplně zklamaná.
Celá australská šňůra se docela povedla, je to dobrý začátek roku. Loni jsem měla cíl, abych se na žebříčku dostala mezi prvních 32 hráček, byla na turnajích nasazená a měla lepší losy pro první dvě kola, což se tady v Melbourne povedlo. Doufám, že takhle vysoko zůstanu i na další grandslamy.

Autor: pro iDNES.cz


Najdete na iDNES.czmobilní verze