Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalistky začaly ligu, Vary se zatím musí obejít bez Reisingerové

Karlovarská basketbalistka Julia Reisingerová | foto: ČBF / Václav Mudra

23 2016
Už jen pár hodin zbývá do rozjezdu nového ročníku Ženské basketbalové ligy. V prvním kole narazí Karlovy Vary na Strakonice, v hale míčových sportů KV Areny se hraje v sobotu od 17.30 hodin. Završí se tak téměř měsíc a půl trvající příprava na nový ročník nejvyšší soutěže.

Poprvé se tým Marcely Krämer sešel desátého srpna, na soustředění v Sedlčanech přivítala trenérka na úvod dvanáct hráček, bez Julie Reisingerové, která si z reprezentačního soustřední přivezla zranění nohy a v té době se ještě nemohla naplno zapojit do přípravy.

„Právě odhodila berle, takže se za námi přišla jen podívat,“ říká trenérka Krämer.

Začátek přípravy si trenérka jinak pochvalovala. „Holky svou práci odvedly skvěle. Máme takovou dohodu, že já se nebudu rozčilovat a ony to vezmou zodpovědně,“ vysvětluje.

Dohody se zatím prý v týmu všichni drží i teď. „Už mě znají, když začnu vyvádět a řvát. Takže to funguje,“ směje se Krämer. Rychlost, sílu, vytrvalost. V Sedlčanech karlovarské hráčky odtrénovaly vše, co měly v plánu. Dokonce vyzbyl čas i na několik basketbalových tréninků.

Po přesunu do Karlových Varů už zůstávaly basketbalistky téměř pořád v míčové hale a blízkém okolí. „Je tu skvělé prostředí, k dispozici máme až neskutečné sportovní centrum, včetně regenerace. To se tady ve Varech opravdu povedlo,“ pochvaluje si Krämer.

Občas se v tréninku ozvala u hráček nějaká ta bolístka, v Sedlčanech dostaly přece jen dost zabrat. „Ale snášely to statečně, kously se a šly,“ říká trenérka Karlových Varů.

Až se sezona rozběhne naplno, hodí se každý z nastřádaných tréninků. Nejen v nejvyšší soutěži, ale také v první lize za pražskou BA Sparta nebo v juniorských soutěžích, také letos budou totiž patřit Karlovy Vary s věkovým průměrem 20,1 roku mezi nejmladší týmy v lize.

Dvojutkání s bundesligovým Chemnitz Cats či mezinárodní turnaj v Ostravě, odkud si Karlovy Vary odvezly pohár pro vítězky, když si ve třech odehraných utkáních poradily kromě Slovanky také se Slovanem Bratislava a dalším slovenským týmem z Nitry, to vše ukazuje, že tým Marcely Krämer se vydal i v herní přípravě správnou cestou.

„Možností až zas tolik není, každý s přípravou začíná jinak a chápu trenéry, že nemohou začít se zápasy hned po týdnu běhání někde venku,“ vysvětluje trenérka Krämer, proč daly Karlovy Vary v herní přípravě přednost zápasům se zahraničními celky. „V lize si spolu stejně zahrajeme nesčetněkrát, takže se raději v přípravě potkáváme s cizími týmy,“ dodává karlovarská trenérka.

Má pravdu, za měsíc bude mít její tým v nohou už osm mistrovských zápasů. V té době se bude už vědět víc, kdo letos na tak nepřehlednou soutěž plnou změn na klubových soupiskách lépe připravil svůj tým. Ve Varech zůstává cíl stejný jako loni: znovu ochutnat play-off.Najdete na iDNES.czmobilní verze