Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nadšení a euforie. Karlovy Vary vítaly extraligový volejbal

LEPŠÍ PREMIÉRU SI NEMOHLI PŘÁT. Volejbalisté Karlových Varů přivítali na domácí palubovce Uniqua extraligu a byla to premiéra, o které se bude ještě dlouho mluvit. V úžasné atmosféře dokázal nováček nejvyšší soutěže porazit Havířov jednoznačně 3:0. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

20 2014
První tři body, našlapaná hala, elektrizující atmosféra, Karlovy Vary vítaly Uniqa extraligu mužů ve volejbale, poprvé ve své historii. Při vší úctě, soupeř z Havířova byl jen doplňkem slávy a porážku 3:0 přijal s pokorou. Nová soutěž v lázeňském městě byla atrakcí.

Půl hodiny před začátkem zápasu hala plná, diváci natěšení a po prvním setu v euforii. VK ČEZ jej vyhrál 25:14, také díky osmi bodům v řadě norského smečaře Mathiase Loftesnese.

„V Benátkách mu servis moc nešel, umíme podávat mnohem lépe. V zápase nás servis trápil, dokážeme podávat lépe a lépe servisem tlačit, a to nám až tak moc nešlo,“ nesdílel nadšení trenér Petr Brom.

Hráči si první sadu pochvalovali. „První set, co jsme předvedli, je hra, jakou bychom se chtěli prezentovat celou sezonu, ale bohužel ještě to nedokážeme udržet. Hrajeme pořád nahoru, dolů a nedržíme standard, který bychom chtěli,“ narážel libero Daniel Pfeffer na vývoj dalších dvou sad.

Ty domácí urvali až v napínavých koncovkách, druhou 22 a třetí 23, po vyrovnaném průběhu. „Vždy to přijde, když první set je lehký, druhý je těžký, protože se zvolní, v hlavě se zdá, že stačí zahrát míň, než je potřeba,“ míní blokař Michal Koláček.

„Je to klasické povolení po prvním setu, ve volejbale běžné, i když by být nemělo,“ doplnil Pfeffer.

Rozhodující byly koncovky, ty vyšly VK ČEZ parádně. „Ubránili jsme, za stavu šestnáct nebo osmnáct, o dva míče víc, a tím se dostali nad Havířov a koncovku dohrávali v našem vedení. To bylo velmi důležité, protože dotahovat koncovku je vždy nepříjemné, ať je to jakýkoliv soupeř,“ míní karlovarský kouč Petr Brom.

„Naše kvalita to ustála, jsou tam tři zkušení chlapi, to je polovina týmu, a těm by se nemělo stávat, že by to neunesli,“ přidává Michal Koláček.

Libero Daniel Pfeffer si všiml ještě jednoho aspektu. „Soupeř nám dost pomáhal, udělal v závěrečné fázi spoustu chyb v útoku a určitě nám pomohla zkušenost blokařů, kteří mají něco nahráno, vědí, jak se koncovky hrají, dokázali buď nadrazit nebo zablokovat.“

Pfeffer jako libero byl na hřišti nejvíce a ke svému výkonu se nejprve nechtěl vyjadřovat.„Za ten se dneska trochu stydím, nebylo to úplně ono. Na přihrávce jsem vůbec nebyl v zápase, necítil jsem se v tom, v poli to bylo o trochu lepší. Hodnocení z mé strany nic moc,“ nakonec kriticky přiznal.

Nakonec v premiéře jednoznačná výhra. „První set vyšel parádně, potom to bylo horší, o to je cennější, že jsme to dokázali dohrát na 3:0.“

Atmosféru vytvářel bubeník Litvínova

Stařičká hala natřískaná po střechu, diváci stáli na schodech, všude kde se dalo. Rytmus fandění jim určují tři bubeníci z Chodova. Vítejte na volejbalové extralize v Karlových Varech. Fanděte do taktu udávaného Václavem Timrem, co dvacet let bubnuje na hokeji v Litvínově.

„Jsem hrozně rád, že tu extraliga je. Trénujeme volejbal v Chodově,  tam i bydlím. Fantastická atmosféra, diváci se k nám přidali. Doufám, že v této hale budeme dlouho, je tu úžasná atmosféra,“ říká Václav Timr. V neděli večer jej v KV Areně čekala další šichta, tentokrát buben podporoval hokejisty Litvínova.

BUBENÍCI. Diváky na fandění ladili bubeníci z Chodova, zleva Zdeněk Malich a...

BUBENÍCI. Diváky na fandění ladili bubeníci z Chodova, zleva Zdeněk Malich a Václav Timr.

Samotní hráči VK ČEZ byli z atmosféry nadšeni. „Naprostá spokojenost. Nevěděli jsme, co máme čekat, doslechli se, že má přijít hodně lidí, že je o to zájem, ale že to bude takto plné a taková atmosféra, to jsme vůbec nečekali. V české extralize se toto vidí až na play off, na důležitější zápasy, ale takto na základní část nemůžeme být spokojenější. Nádhera, všichni fandili, nebyli to diváci, ale fanoušci, co fandili, což je hodně důležité a oni nás dohnali k výsledku 3:0. Netroufli bychom si před nimi prohrát set,“ jásal libero Daniel Pfeffer.

„Hodně nad naše očekávání, diváci potěšili určitě všechny, perfektní atmosféra. Bubeník to rozparádil,“ přidal blokař Michal Koláček a také trenér Petr Brom. „Toto jsme nečekali, pro nás to byla krása. Chceme všem poděkovat za podporu, za fandovství a jen ať to pokračuje dál.“

Za tři týdny přijede mistr ligy.

.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze