Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karlovy Vary uvidí triatlonovou elitu

5 2003
Praha - Seriál Světového poháru triatlonistů zavítá v příštím roce do Karlových Varů. Elita toho sportu se zde představí pravděpodobně během prvního zářijového víkendu. "V letošním roce je to jedna z dobrých zpráv pro český triatlon," řekl předseda Českého svazu triatlonu Miroslav Horák.

"My jsme jako svaz kandidaturu Karlových Varů podpořili, tým organizátorů pracuje mnoho let, své schopnosti potvrdil za deset let práce, kdy pořádal i dvakrát evropský šampionát," dodal.

Pořádáním SP se karlovarský podnik zařadí do elitní společnosti závodů nejvyšší kategorie. O přidělení závodu Karlovým Varům se rozhodlo v rámci předolympijského klání v Aténách. Západočeské Lázně kandidovaly na přidělení SP poprvé.

"Vnímáme zařazení do Světového poháru jako ocenění deseti úspěšných let Carlsbad Triathlonu a splnění našeho postupného cíle. Tím dalším je pořadatelství mistrovství světa," uvedl šéf závodu Martin Plecitý.

V souboji o přidělení závodu SP uspěly z nových kandidátů ještě Sydney, Ženeva a korejský Tchong-jong, neúspěšnými uchazeči byly Los Angeles, Antverpy, Maastricht (Niz.) a Moskva.

Vedle nováčků budou v seriálu 2004 zastoupena města Išigaki, Gamagori
(obě Jap.), St. Anthony, New York (obě USA), Edmonton (Kan.), Manchester (Angl.), Tiszaújváros (Maď.), Hamburk (Něm.), Nice (Fr.), Madrid (Šp.), Cancún (Mex.) a Rio de Janeiro (Braz.).

Speciální bodovou škálu do světového žebříčku bude servírovat Funchal na portugalském ostrově Madeira, kde se v příštím roce v dubnu a květnu uskuteční mistrovství Evropy a světa. 

Podle Plecitého jsou technické nároky na pořádání SP jednodušší neř na ME. "Při Světovém poháru nebudou závody juniorů a juniorek, ani závody štafet. Budeme však muset komunikovat s mnohem větším počtem závodníků," řekl Plecitý, který finanční nároky považuje za srovnatelné s pořádáním ME.

"Náš závod by se měl uskutečnit deset dnů po olympijském závodě. Naše tratě jsou s aténskými hodně podobné a triatlonisté jistě budou chtít svou formu prodat a ve Varech si navíc vydělat slušné peníze," dodal Plecitý.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze