Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Všichni ten bronz chceme, hlásí karlovarský volejbalista Pfeffer

Daniel Pfeffer (v modrém) | foto: Petr Bílek, MF DNES

20 2015
Je libo aspoň bronz po semifinálovém zklamání? Souboj o třetí místo ve volejbalové extralize rozehrálo Karlovarsko lépe. I za přispění libera Daniela Pfeffera, který nabádá k ostražitosti. Najít chuť být třetí mužstvu nechybí.

Spíš je to souboj hlav. Souboj psychické odolnosti a morální vyspělosti. Třetí místo ve volejbalové extralize má svůj význam a sahají po něm hráči Karlovarska. Domácí zápasy ovládli a už v úterý mohou skončit sezonu.

„V sobotu jsme prvním setem dostali trochu přes prsty. Uvědomili jsme si, že se série sama nevyhraje,“ říká Daniel Pfeffer.

Karlovarsko doma nezaváhalo, vede 2:0

O touze chtít se porvat o bronzové medaile mluvil před startem série trenér Brom. Zdá se, že hráčům není třetí místo málo a rvou se o něj velmi srdnatě. ¨

1. zápas: Karlovarsko - Zlín 3:0
Zlín působil možná ještě zdecimovaně, v semifinále utrpěl tvrdý náraz. Prohra s Libercem si mohla vybrat svou daň. „Hráli jsme, co jsme chtěli a co si řekli. Důležité bylo získat v každém setu náskok, který jsme pak dokázali držet,“ chválil Brom po úvodní výhře. Tým se dobře naladil a získal po nezvládnutém semifinále potřebnou psychickou vzpruhu.

2. zápas: Karlovarsko - Zlín 3:1
Také v domácí sobotní odvetě bylo důležité dobře začít. Karlovarsko sice první set ztratilo, pak se vrátilo do hry. „Náš výkon byl bojácný,“ vytýkal trenér. „Museli jsme udělat nějaké změny. Začali si lépe nahrávat, dobrým servisem se dostávali do vedení v začátcích setů,“ ocenil. Mnohem dramatičtější a vyrovnanější zápas už naznačil, že Vary ve Zlíně nečeká snadná cesta za bronzem.

Proč dva zápasy tak rozdílné? První suverénní, pak slabší výkon.
První byl z naší strany jednoznačný, byli jsme jasně lepší. Ve druhém už jsme podali slabší výkon. První set nám nevyšel, přesto jsme se ještě o obrat porvali.

Co jste museli změnit?
Šlo spíš o přístup. V sérii jsme trošku lepším týmem a jde jen o nás, jak k tomu přistoupíme. Možná jsme si po pátku mysleli, že se to udělá samo. Že nebude potřeba se nějak hrozně moc snažit. Samozřejmě mylná představa. Museli jsme začít hrát náš volejbal.

Není nakonec tak trochu dobře, že jste dostali malý políček?
Myslím, že máte naprostou pravdu. Po prvním zápase jsme si asi mysleli, že dobrý, že to nějak dohrajeme. První set nás rychle postavil na nohy a my jsme vystřízlivěli. Jasně nám vzkázal, že série není tak jednoduchá.

Je na Zlínu znát, že v semifinále dostal naloženo od Liberce a je psychicky mnohem níž než vy?
Asi jo. My jsme si také mysleli, že můžeme s Budějovicemi odehrát vyrovnanější sérii. Určitě jsme ji hráli vyrovnanější než oni s Libercem.

Pro vás je motivace jasná?
Každý hráč si musí sám v hlavě srovnat, že po prohraném semifinále ještě nic nekončí a hraje se dál. My všichni tady v Karlovarsku chceme medaili, nechceme skončit čtvrtí. Pro nás je medaile úspěch, máme to tak v hlavě nastavené.

Bronz by při první sezoně byl velký výsledek, souhlasíte?
Tak to prostě je, samozřejmě. Během sezony se možná nároky zvětšovaly, nikdo nevěděl jak budeme hrát. Začalo se nám dařit a chuť hned roste. Každý pomýšlel na finále, na medaili. Střízlivý pohled je ale jasný, medaile bronzová bude velmi hezký úspěch. Chceme ji všichni hráči i trenéři s vedením.

Zatím ji ale nemáte. Bude v úterý?
Abych pravdu řekl, trochu doufám, že Zlín je malinko nalomenej. Dvakrát u nás prohrál, teď musí doma vyhrát a pak jet zpátky k nám. Myslím, že to bude trochu jinačí. Ale jde spíš o morální souboj, kdo se s tím srovná lépe a bude víc chtít se ještě o třetí místo porvat. Chceme vše ukončit hned v úterý.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze