Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Karlovarský půlmaraton letos podpoří především evropské vytrvalce

Momentka z Karlovarského půlmaratonu | foto: Martin Stolař, MAFRA

14 2018
Více prostoru evropským a zejména českým atletům chce dát v letošním roce Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary. Šestý ročník populárního závodu odstartuje z nábřeží Osvobození v Karlových Varech 19. května.

Zatímco v minulých letech měl půlmaraton zpravidla africké vítěze, letos chtějí dát organizátoři šanci v lázeňském městě zazářit také evropským, a především českým, atletům.

„Vnímáme, že pokud má být evropská a česká atletika na světové úrovni konkurenceschopná, je nutné, abychom dali těmto atletům na našich závodech větší prostor. Doufáme, že tento krok bude pro naše i evropské běžce novou motivací, a že si třeba už v Karlových Varech zaběhnou nové osobní rekordy,“ říká Tomáš Mirovský, koordinátor závodů RunCzech.

Z nejlepších českých běžců by se v Karlových Varech měli představit například Ondřej Fejfar nebo Daniela Havránková.

Šestý ročník Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary se rozeběhne v sobotu 19. května a v přímém přenosu ho bude vysílat Česká televize. Zájemci o startovní číslo se mohou stále registrovat na webu runczech.com nebo využít mimořádné nabídky Karlovarského kraje, který také letos vyhlásil soutěž o registrace zdarma. Stačí pouze zodpovědět tři jednoduché otázky. Veškeré podrobnosti najdete na internetových stránkách Karlovarského kraje.

Pro soutěžící nachystal do hlavního závodu dvacet registrací zdarma, dalších dvacet registrací je k dispozici pro dm rodinný běh, který půlmaratonu předchází. Pro všechny, kteří chtějí vyzkoušet nenáročnou tříkilometrovou trať dm rodinného běhu, je letos k dispozici celkově 2700 startovních čísel.

Novým tahounem doprovodného programu bude letos Sporťáček – festival sportu, který mládeži nabídne možnost vyzkoušet si různé sportovní aktivity pod dohledem zkušených trenérů z oddílů a klubů z celého Karlovarského kraje.

Juniorský maraton

Organizátoři z týmu RunCzech v Karlových Varech kromě samotného půlmaratonu pořádají ještě jeden závod – tím je semifinálové kolo Juniorského maratonu. Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé České republiky se v Karlových Varech ve Smetanových sadech poběží ve středu 11. dubna.

Neziskový projekt organizátorů RunCzech běžecké ligy má za cíl rozběhat středoškolské studenty po celé České republice. Do Juniorského maratonu se může zapojit každá střední škola z České republiky i zahraničí. „Stačí dát dohromady desetičlenný tým, ve kterém musí být tři dívky. Každý člen týmu pak běží štafetový úsek o délce

4,2 kilometry, dohromady studenti zdolají trať celého maratonu,“ představuje Juniorský maraton Igor Murko z týmu RunCzech. Svůj tým můžete na webu runczech.com přihlásit zdarma.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze