Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šťastné koncovky, pro karlovarské volejbalisty jasná výhra

Fanoušci volejbalistů Karlovarska. | foto: Martin Stolař, MAFRA

26 2015
Nečekaně hladce dokázali volejbalisté Karlovarska zdolat předloňského mistra z Ostravy. Na výhru 3:0, i když po těsných koncovkách setů, jim stačila hodina a čtyřiadvacet minut.

„Rozhodně jsme takový průběh nečekali, ale jsme za to rádi. Asi jsme hráli dobře,“ usmíval se po zápase blokař Michal Koláček. A to se tým v týdnu více než zápasem zabýval vlastním zdravotním stavem.

I u Koláčka hrozilo, že by do zápasu nezasáhl. „Jsem nachlazený, ale na výkon to nemělo vliv. Nemohl jsem ani pomyslet, že bych nenastoupil, ostatní jsou na tom ještě hůř, dopředu jsem počítal, že nastoupím,“ uvedl.

Zajímavou myšlenku na téma nachlazení a následného dobrého výkonu přidal libero Daniel Pfeffer. „Asi na tom něco bude. Jestli z nás spadla nějaká tíha tlaku, že musíme. Zápas jsme neměli v hlavě celý týden, bylo to uvolněnější,“ myslí si.

Přesto s lehkým úsměvem přidal: „Byl to jeden z našich horších výkonů, a kdybychom tak hráli minulý zápas proti Příbrami, tak bychom asi nevyhráli.“

Šťastné koncovky Pravda je, že kdyby v koncovkách setů nestálo štěstí na straně Karlovarska, byl by zápas vypadal jinak. „Měli jsme trochu štěstí v koncovkách, výborně bránili na síti a na nás jsme docela disciplinovaně podávali, což u nás nebývá běžné. Naopak jsme byli horší na přihrávce, ale zvládli jsme to. Koncovky jsme vybojovali, byli jsme morálně silnější,“ uvedl Daniel Pfeffer.

Blokař Michal Koláček si pochvaloval jako vždy vynikající atmosféru v hale v Jízdárenské ulici a přiznal, že se mu hrálo skvěle. K výsledku podle něj přispěl i soupeř. „Na obranu to bylo jednoduché, protože to bylo jenom středem, bylo to jenom po kůlech a pro nás se to líp bránilo. Pro mě jednodušší práce.“

Výsledek 3:0 vypadá jednoznačně, i když počet bodů v jednotlivých setech napovídá opak. „Rodil se těžce. Byli jsme připraveni, zvláště na nějaké hráče. Dokázali jsme je ubránit,“ říká trenér Petr Brom. Ostrava se snažila zápas otočit riskovaným servisem.

„V prvním setu se dařil Rehákovi a my s tím měli problémy, ale náskok v tom setu byl takový, že jsme to dokázali dotáhnout,“ oddechl si kouč. Dramatická byla i koncovka třetího setu (26:24), Karlovarsko v ní dotahovalo a v závěru otočilo. „Klukům jenom gratulace, 3:0 s Ostravou se počítá,“ dodává karlovarský kouč.

Ten kvituje, že jeho tým opět najíždí na vítěznou vlnu a stabilizaci výkonů, přece jen výkyvům se žádný tým nevyhne. „Vánoční pauza se na nás projevila, forma se nedá udržet celou sezonu.“

Ve středu Brno

Sérii lednových domácích zápasů zakončí volejbalisté VK Karlovarsko ve středu duelem s týmem Volejbal Brno v dohrávce jedenáctého extraligového kola, které se mělo původně hrát před Vánoci.

„Zase máme zápas doma, zase soupeř bojující o play-off, hrající na hranici rizika. Je to velice mladý tým, občas se potýká s nevyrovnaností výkonů, ale v žádném případě jej nepodceňujeme,“ přibližuje nejbližšího soupeře trenér Petr Brom.

Poněkud nezvyklý v extraligovém kolotoči je termín středa. „Věřím, že to nebude problém. Jsme připraveni a zase nás tak moc zápas s Ostravou nevyšťavil. Doufám, že to zvládneme,“ říká blokař Michal Koláček.

Zase zápas doma, zase plná hala. „Každý hráč je radši, když se hraje. Pro nás jen dobře, čím víc budeme hrát, tím líp pro nás. Jestli přijde zase stejný počet lidí, tak jen dobře, nám to pomáhá, potřebujeme to,“ dodává Daniel Pfeffer.Najdete na iDNES.czmobilní verze