Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mladé karlovarské basketbalistky už vyhlížejí premiéru v KV Areně

Karlovarská Dana Kušlitová se připravuje ke střelbě v utkání proti Slovance Mladá Boleslav. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

19 2015
Nová hala, nový tým, nová trenérka. Do nové sezony povede karlovarské basketbalistky v neděli od 14.30 hodin v domácí premiéře nadcházejícího ročníku nejvyšší soutěže Marcela Krämer.

Basketbalová akademie Karlovy Vary. To je název, pod kterým vstupuje do sezony v Bonver ženské basketbalové lize zdejší Lokomotiva. Soupiska klubu opírajícího se už několik let především o výkony zahraničních posil se radikálně proměnila a věkový průměr týmu poskládaného z basketbalových nadějí vytipovaných napříč celým Českem není ani dvacet let.

„Že si všechno sedlo, o tom nemůže být zatím ani řeč,“ přiznává karlovarská trenérka Marcela Krämer. A tím nemyslí zdaleka jen to náročné cestování. Klub své tréninky totiž letos rovnoměrně rozdělil mezi Karlovy Vary a Prahu, kde většina jeho letošních posil studuje. „Všechny ty organizační věci jsme už stačili zapracovat, herní stránka ale potřebuje o něco víc času,“ říká trenérka Lokomotivy.

Kolik to bude? „Nejméně polovinu sezony,“ předvídá. To ovšem neznamená, že by měly Karlovy Vary v soutěži prohrávat. Jen všem těm novickám bude trvat ještě nějakou dobu, aby si na sebe na palubovce zvykly, vždyť příliš zkušeností nemají ani se samotnou nejvyšší soutěží. Přivyknout musí tvrdší hře, i času na střelbu, kterého bude při utkání daleko méně.

Něco už naznačily přípravné zápasy, kterých odehrála Lokomotiva v přípravě celkem slušný počet. To aby mohli ve Varech vychytat co nejvíc chyb, které si mladý tým dokáže při utkání nadrobit. A co může novou trenérku zvlášť těšit, poslední turnaj v Ostravě před startem extraligy vyhrál právě její tým. „Mile mě to překvapilo,“ usmívá se. „Holky si konečně nechaly říct. Pořád jim říkám, že by se mělo poslouchat. Já jsem zodpovědná za výsledky a pokud po nich něco chci, měly by to dodržovat.“

Také domácí Ostrava se teprve narychlo sehrávala, na rozdíl od Karlových Varů posílila také o několik cizinek. „A ty by měly být od první chvíle lepší než domácí hráčky, jinak to postrádá smysl,“ dodává Krämer.

Že jejímu týmu není v průměru ještě ani dvacet let, to ji tolik netrápí. Spíš ji zajímají jiné parametry, jakými jsou výška a váha hráček. „Máme dvě rozehrávačky, které jsou podle mého vůbec nejmenší v lize a k tomu další, kterou by lidé spíš tipli na modeling, takže máme trochu problém i s váhou. Uvidíme, jak se s tím vším vypořádáme. Rány nemůžeme jen rozdávat, ale musíme je umět také přijímat,“ říká trenérka Lokomotivy.

V nedělním utkání s Nymburkem jako velkým favoritem na jednu z extraligových medailí a letošním účastníkem EuroCupu to budou její hráčky potřebovat. „Jak si s nimi poradíme? To si nechám pro sebe,“ usmívá se Krämer. „Pro nás je to první zápas doma, v novém prostředí. Budeme se mít s čím vyrovnávat. A je celkem jedno, proti komu to bude.“







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze