Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Karlovarské basketbalistky mají nového kouče, přichází Pavelka

Julia Reisingerová (vpravo) z Karlových Varů střílí přes Kiu Vaughnovou z USK Praha. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

14 2017
Trenérem ligového týmu basketbalistek BA Karlovy Vary bude Tomáš Pavelka, jenž v sezoně 2012-2013 trénoval pražskou Slavii a poslední dva roky byl v zahraničí.

„Smlouvu jsme sice ještě nepodepsali, ale na základních věcech jsme dohodnuti a nemělo by nic bránit, aby mohl převzít funkci,“ hlásí manažer karlovarských basketbalistek Roman Maleček.

Splnil tak hlavní úkol léta, najednou totiž zůstaly karlovarské basketbalistky bez hlavního trenéra. Poté co bývalá trenérka Marcela Krämerová dostala disciplinární trest zákazu činnosti do konce roku, musely se Vary ohlížet po nástupci.

„Máme sice v klubu licencované trenéry, ale ti mají rozpracovánu práci s mládeží a rád bych, aby ještě dojeli jednu, dvě sezony,“ vysvětluje Maleček a pokračuje: „Máme připraveno několik tréninkových skupin, které spolu budou tři dny a trénovat budou tři dny ve Varech a dva v Praze, proto jsme dali přednost tomu, aby to byl člověk, který bude víc ve Varech.“

Tréninkově bude ve Varech spolupracovat Karel Drahokoupil a také Tomáš Veselý. V Praze se bude na přípravě podílet Ondřej Zajíček, hlavní kouč Sparty, neboť do týmu přichází další mladé hráčky ze Sparty. „Tomáš Pavelka je tu úplně nový a potřebuje k sobě někoho, kdo lázeňský basketbal sledoval na vlastní oči poslední dva roky,“ míní karlovarský manažer.

Dochází i k pohybu v hráčském kádru. Na postu pět nebude pokračovat Julia Reisingerová, která si momentálně hledá zahraniční angažmá. A dále nebudou pokračovat Hana Šmídková a Tereza Matulková, uvolněné a ani Andrea Andělová, odcházející do Prahy. Ze Sparty přichází Barbora Jindrová, Simona Sklenářová, Anna Rosecká.

„Holky z reprezentačních výběrů. S trenérem ještě budeme dávat dohromady, zda neposílíme na post pět, tedy na pivotu, popřípadě na křídle. O tom se bude jednat příští týden,“ přidává Maleček.

Příprava na novou sezonu začne 7. srpna. Je to dané tím, že některé hráčky, Malečková, Rokošová, jsou na ME dvacítek a Jindrová s osmnáctkou. První čtyři dny se bude trénovat odděleně ve Varech a v Praze, společné hlavní soustředění přijde na řadu od 13. srpna v Sedlčanech.

První přípravný zápas bude tradičně v německém Chemnitzu, a to 1. září.

„Za další týden 8. a 9. září budou moci poprvé vidět tým karlovarští diváci, kdy budeme pořádat přípravný turnaj za účasti bundesligového Halle, eurocupového Nymburku a pravděpodobně Sparty Praha,“ láká Roman Maleček nedočkavé karlovarské diváky.

ŽBL by měly Vary začínat 23. září doma s Nymburkem, ale vzhledem k účasti Nymburku v Euro Cupu je dohoda mezi kluby o přesunu duelu na středu 20. září.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze