Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konečně výhra. Už jsme ji potřebovaly, ulevila si karlovarská Houdková

Jana Houdková | foto: Martin Stolař, MAFRA

30 2015
Naposledy uspěly na začátku prosince. V neděli tedy po dlouhých měsících zase poznaly, jak sladce chutná vítězství. Basketbalistky vyhrály 66:48 na palubovce SBŠ Ostrava.

Příjemné. Navíc na startu skupiny A2, kde už jde do tuhého. Nejhorší dva budou muset do baráže, první dva se zachrání. „Bylo by super se baráži vyhnout, ale zatím máme jednu výhru,“ říká Jana Houdková. Těžký zápas Lokomotiva odehrála se sedmi hráčkami. „Semkly jsme se a uhrály velmi cennou výhru.“

Byl zápas v Ostravě hodně těžký?
Určitě, nic nám nehrálo do karet. Jely jsme v sedmi hráčkách, navíc jsme přijely docela pozdě a nerozcvičily se ideálně. Podepsalo se to pod začátek zápasu, kdy jsme hned prohrávaly. Postupně jsme zlepšily zónovou obranu a týmovým výkonem zápas dovedly k výhře.

Velká úleva?
Díky bohu! Po těch měsících čekání už to bylo zapotřebí. (úsměv)

Hrály jste jinak vinou malého počtu hráček?
Nemohly jsme hrát tak agresivně, hodně se soustředily na obranu. Paradoxně nám to ale pomohlo, protože jsme hrály týmově a všechno vyšlo nebo klaplo.

Kde nastal zlom, že jste zápas začaly otáčet?
Myslím, že to bylo zónovou obranou. Hrály jsme ji opravdu dobře. Soupeř moc nevěděl, jak se pod koš dostat. Ve druhé půli nám to i začalo padat.

Nebyl to spíš zápas o hlavě než o předvedené hře?
Určitě, souhlasím. Navíc jsme věděly, že pro nás byl zápas proti Ostravě velmi důležitý. Potřebovaly jsme vyhrát. Daly jsme do zápasu všechno. Máme strašnou radost, že to konečně vyšlo.

Jak moc týmu výhra pomůže?
Psychický význam to může mít veliký. Pořád jde ale o jeden zápas, další čtyři ještě potřebujeme vyhrát.

Celkem tedy pět? Trenér Maleček říkal čtyři.
(úsměv) Já si osobně myslím, že budeme potřebovat pět výher ve skupině. Při souhře okolností, kdy se oberou další týmy navzájem, by snad mohly stačit čtyři. Ale myslím, že pět by byla jistota.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze