Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nadšený Hanika po kvalifikaci: Může to být dobrý závod

Karel Hanika při tréninku na závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

15 2015
Je to druhý nejlepší kvalifikační výsledek Čecha v Brně od roku 2007, kdy tu Lukáš Pešek nakonec skončil na stupních vítězů. A sedmé místo je bezesporu pozicí, ze které by Karel Hanika mohl v neděli na Masarykově okruhu zaútočit na své premiérové pódium ve světovém šampionátu. Hanika, pilot třídy Moto3, ale jen říká: "Místo je to dobré, takže to může být i dobrý závod."

Jaké je tedy hodnocení kvalifikace?
Už v ranním tréninku jsme udělali velký krok oproti pátku. Vyměnili jsme prakticky celou motorku včetně šasi a motoru a bylo to mnohem lepší. Hned jsem z té jízdy měl mnohem lepší pocit. V kvalifikaci jsme už nasadili nové gumy a od začátku jsem zajížděl rychlá kola. Jsem spokojený, jak se nám motorka podařila nastavit, i když jsou tam ještě rezervy. Ty zkusíme vyladit během warm-upu před závodem.

Mrzí, že k šestému místu a tudíž druhé řadě chybí jen tisícina?
No, ten přede mnou je týmový kolega...

... a to je přeci ten největší soupeř!
Druhá, či třetí řada - to už je jedno. Hlavně, že jsem vpředu. Kdyby se mi povedl podobný start jako v minulém závodě v Indianapolis, bylo by to dobré. Pro mě je nejdůležitější být v prvních pěti řadách, pak se dá s tím závodem ještě něco dělat. Takže říkám: Moje pozice je dobrá, takže to může být i dobrý závod.

Je opravdu jedno, jestli stojíte vpravo na šesté pozici, nebo vlevo o kousek dál na sedmé?
Určitě by bylo lepší to šesté, letos jsem z něj startoval dvakrát a docela se mi z něj dařilo. Ale na brněnské trati to není ani špatné vzít v první zatáčce zvenku. Je to tam široké, bude tam hodně narváno. Vše ale závisí na startu.

Lukáš Pešek byl v roce 2007 v kvalifikaci pátý a pak dojel na třetím místě. To je výzva i pro vás, ne?
Nevím. Kvalifikace letos nic nedokazuje a u mě to platí zvlášť. Jsem na kvalifikace dobrý pilot, ale zatím nemám takové kvality, abych to dokázal udržet i v závodě. Ovšem zlepšuje se to. A pokud bude tempo takové, jaké jsem jel dneska, tak nevidím problém.

Takže se dnes bude usínat lépe než v pátek.
Nepochybně. V pátek jsem z toho nebyl nadšený, hlodalo to v hlavě. Samotnému mi to moc nešlo, ale dnes už jsem se cítil lépe. Byl jsem sebevědomější a nakonec je z toho i pěkné místo na startu.

Co si pustit videa z let 2012 a 2013, kdy jste tu vyhrál závody Rookies Cupu?
To bych mohl. Já se ale podívám na svůj trénink, porovnáme to, kde bych se mohl zlepšit. Pak budu odpočívat, protože teplo ubírá síly.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze