Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hanika pyká za nebezpečnou jízdu. Další závod pro něj začne v boxech

Karel Hanika | foto: Anna Vavríková, MAFRA

5 2015
Český motocyklový jezdec Karel Hanika do příštího závodu mistrovství světa Moto3 odstartuje z boxů. Po nedělní španělské Grand Prix v Jerezu totiž dostal trest za nebezpečnou jízdu.

Hanika po průjezdu cílem závodu, ve kterém po pádu obsadil 22. místo a poprvé v sezoně nebodoval, měl kolizi se soupeřem. Ten skončil na zemi a zranil se. Mladý Čech se za incident omluvil s vysvětlením, že se nejednalo o úmysl.

Ředitelství závodu každopádně udělilo jezdci pět trestných bodů. Celkem jich má Hanika aktuálně na kontě už sedm, což pro něj znamená za dva týdny ve Velké ceně Francie v Le Mans nucený start z uličky v boxech bez ohledu na výsledek v kvalifikaci.

Na kolizi s Hanikou za cílem závodu doplatil španělský jezdec Juanfran Guevara zlomenou klíční kostí. Tým Aspar Mahindra si postěžoval, že jeho pilota „naštvaný Hanika zezadu trefil“. Guevara naznačil, že mohlo jít o odplatu za situaci ze závěru závodu.

„V posledním kole jsem předjel dva jezdce, jedním z nich byl Hanika. Při manévru jsme se o sebe otřeli bez jakýchkoliv následků,“ uvedl Guevara v prohlášení. Hanika v posledním kole po předchozí stíhací jízdě klesl ze 17. na 22. místo, Guevara přijel dvacátý.

„Když jsme závod dokončili a na konci cílové rovinky jsem zpomalil, zaregistroval jsem, jak na mě někdo doráží. Viděl jsem, že je to on. Jeho reakci jsem nerozuměl,“ řekl Guevara.

Hanika se za nehodu omluvil na sociální síti. „Je mi líto, co se stalo po závodě. Nebyl to úmysl. Omlouvám se a přeju rychlé uzdravení,“ uvedl Hanika na twitteru.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze