Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hranice našich možností, hodnotí sezonu jindřichohradecký kouč

Karel Forejt, trenér Jindřichova Hradce, radí svým svěřencům během time-outu. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

10 2014
Basketbalisté Lions z Jindřichova Hradce si už užívají posezonní volno. V základní části Mattoni NBL skončili na předposledním jedenáctém místě. Za nimi zůstalo jen Brno. Hlavní trenér jindřichohradeckých basketbalistů Karel Forejt však hodnotí umístění jako dobré.

"Na příští sezonu bychom rádi doplnili tým mladými a talentovanými kluky, a tím pádem jim chceme dát šanci," už kouká 48letý kouč na nadcházející sezonu.

Poslední zápas sezony jste s USK Praha prohráli o jediný bod. Mrzí vás s odstupem několika dní, že jste se před domácím publikem nerozloučili výhrou?
Zklamání tam pořád je. Zápas nebyl špatný, oba celky předváděly bojovný výkon a divácká kulisa byla také výborná. Jen je velká škoda, že to pro nás neskončilo vítězstvím.

Jak celkově hodnotíte letošní sezonu, ve které jste se udrželi v nejvyšší české soutěži?
Teď vám povím jen svůj názor. Myslím si, že po tom všem, co nás letos potkalo (lednová tragická nehoda tří hráčů Filipa Sahana, Michal Fröhdeho a Romana Vacha u Pleší), tak jsme se se sezonou poprali na hranici našich možností. Ve finále jsme se odpoutali poslednímu místu a vylepšili jsme umístění z loňského ročníku.

Po tragické nehodě jste ale chtěli skončit. Co rozhodlo, že budete v ročníku pokračovat?
Rozhodnutí zůstalo tenkrát na hráčích. Na nich to hlavně všechno leželo, ale sami chtěli pokračovat. Nakonec se to ukázalo jako nejlepší řešení. Sami mi říkali, že jim zápasy pomohly trochu zapomenout a tým se potom neuvěřitelně semkl.

Která část sezony se mužstvu nejvíce povedla?
Nejpovedenější část byla na konci celého ročníku. Teď přesně z hlavy nevím, kolik to bylo utkání, ale vesměs poslední čtvrtina nebyla z naší strany vůbec špatná, i bodově. Kromě lepší psychické stránky přišel také lepší herní projev.

Vyzdvihl byste nějakého hráče, který podle vás hrál nejlépe?
Po tragédii jsme se snažili hrát více kolektivně. Ale samozřejmě jsme měli v kádru silné individuality, což byli všichni tři Američani Ferrakohn Hall, Brian Tracey a Hernst Laroche. A je to tak správné. Když už je v týmu máte, měli by plnit roli lídrů. Hlavně v poslední čtvrtině sezony byli skvělí a úspěšně bodovali. Velkou individualitou je i Pavel Novák nebo Honza Pavlík, pro kterého to byla poslední sezona.

I když jste skončili teprve o víkendu, máte už vy osobně plány na příští sezonu?
Zase se musím zmínit o tom odchodu tří mladých a nadějných kluků. Jejich místa se budeme snažit zacelit. Takže chceme doplnit kádr. Budeme se snažit přivést české basketbalové naděje. Chtěli bychom pokračovat v práci právě s mladými hráči a dávat jim příležitost. Všeobecně není v Mattoni NBL tolik týmů, které by dávaly mladým hráčům hodně šancí. Co se týče umístění, tak samozřejmě budeme chtít ještě vylepšit letošní jedenácté místo.

Chystáte se ještě speciálně rozloučit s fanoušky?
Ano, už v pátek. Od 17 hodin se sejdou hráči i další lidé z týmu v parku v Kostelní ulici, takže tam za námi mohou přijít fanoušci popovídat si a my se jim samozřejmě také rádi podepíšeme. Kromě toho bude na místě i fanshop Lions, bude hrát muzika a pivo čepujeme za pět korun.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze