Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán si přeje utahané soupeře

29 2000
M i a m i, P r a h a - Navzdory brzkým výpadkům při posledním turnaji v Key Biscayne našel nehrající kapitán Jan Kukal pozitivní slova o svých tenistech, které za týden čeká čtvrtfinále Davisova poháru proti USA v Los Angeles. Jak to viděl Kukal na své pozorovací misi?

Jiří Novák: "Potěšil mě ve druhém kole, kde proti Španělu Corretjovi předvedl životní výkon, snad ještě lepší než při únorovém Davisově poháru v Ostravě s Henmanem. A Corretja přitom hrál ve formě vítěze předchozího turnaje v Indian Wells. Bohužel Novák pak doplatil na to, že hrál ve velkém vedru tři zápasy ve třech dnech. Na Itala Pozziho, byť mu je už třicet čtyři let, neměl síly. Pokračuje ale v soutěži v deblu s Riklem, což mu jen prospěje."

Ctislav Doseděl: "Proti domácímu Gambillovi ho přemohly žaludeční potíže, kvůli kterým čtyři dny netrénoval. Hlavně že je už fit a může pokračovat v přípravě. Herně vypadá v dobré fazoně."

Martin Damm: "Nadchnul mě, v singlu sice prohrál v prvním kole s Jihoafričanem Ferreirou, ale v deblu se Slovákem Hrbatým dominoval. Vyřadit nasazenou dvojici Arthurs, Paes není lehké. Proto jsem ho nakonec v pondělí nominoval do týmu místo Vacka. Damm je nekonfliktní typ, který určitě pomůže atmosféře v družstvu. A že má bilanci při Davisově poháru 1:3 v singlu a 0:4 v deblu? Tuhle pasivní bilanci částečně zavinila právě chybějící pohoda v dřívějších týmech."

David  Rikl: "Důležité je, že s Novákem vyhráli na tři sety první zápas deblu s domácími bratry Blakeovými, a chytili se tak po výpadku v Indian Wells, kde neuhráli nic." Dosavadní šňůra výher amerických soupeřů kapitána neděsí: "Nejlepší by bylo, kdyby Sampras s Agassim hráli proti sobě finále a přijeli do Los Angeles pořádně utahaní. Jakmile předčasně vypadnou a budou moci odpočívat a potrénovat, tak to odneseme."

Autor:


Témata: čtvrtfinále
Najdete na iDNES.czmobilní verze