Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kapitán ostravských volejbalistů Široký: Ještě potrvá, než se sehrajeme

Tomáš Široký v reprezentačním dresu | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

16 2014
Už dříve byl kapitánem v extraligovém Havířově. Teď blokař Tomáš Široký převzal tuto funkci v Ostravě. „Je to pro mě pocta,“ prohlásil. „Vážím si toho.“

Širokého určil kapitánem trenér Zdeněk Šmejkal, který ho zná i z reprezentace. Jenže blokař chtěl mít i důvěru spoluhráčů, a tak vyvolal hlasování přímo v týmu. Uspěl. „Chtěl jsem, aby si mě zvolili i hráči, protože je lepší mít důvěru celého mančaftu než jen trenéra či od kluků,“ podotkl Tomáš Široký.

Minulá sezona se Ostravě nepovedla, mužstvo skončilo ve čtvrtfinále. Co si slibujete od nadcházejícího ročníku extraligy?
Cíl je jasný, skončit do čtvrtého místa. Ale vyměnili jsme nahrávače, což je srdce týmu, takže nám nějakou dobu potrvá, než se sehrajeme.
Dá se říct, že pro nás bude důležitý každý zápas. A možná už jeden z těch nejdůležitější nás čeká ve čtvrtek ve Zlíně, protože podle toho, jak do sezony vstoupíme, se může odvíjet celá základní část.

Dokážete odhadnout, kolik času budete na sehrání s novým nahrávačem potřebovat?
Musíme si zvyknout my na něho a on na nás. Čekal jsem, že v přípravě se to bude lepšit, ale jde to pomalu. Není to však jen v nahrávce, je to i ve vybírání balonů zadarmo, od toho se to všechno odvíjí.

Tedy od mezihry?
Ano, je to v mezihře. Těžko lze odhadnout, jak dlouho nám to ještě bude trvat, než si naše hra sedne.

V přípravě se vám nedařilo. Proč?
To nevím. Možná jsme už ty prohry měli v hlavě, i když jsme se hecovali, dostávali jsme na tlamu. Věřím, že v lize se naše mentální síla zvedne, ta je nejdůležitější.

Neprojevilo se na týmu, že mu v přípravě chyběl trenér Šmejkal, který byl s reprezentací?
Letos to nebylo tak hrozné jako loni. Nastoupil v půlce srpna, to šlo. Do té doby kluci běhali a chodili do posilovny, na hlavní volejbalové věci jsme už byli kompletní.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze