Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

OBRAZEM: Hradilka fackovala branka, Synek v kalendáři vzpíral s veslem

3 2014
Všichni jsou v černém, ale po nějakém smutku ani stopy. Černou barvu si zvolil Ondřej Pýcha, autor kalendáře agentury Sport Invest pro rok 2015, který právě spatřil světlo světa. A tak brankář Petr Čech s úsměvem třímá bubenické paličky v černé kožené bundě, skikrosař Kraus sjíždí "kopec" v kalhotách a saku stejné barvy a Martina Sáblíková vyplazuje jazyk v černé cyklistické kombinéze.

„Černá barva je oblíbená a v kombinaci s občasnými akcenty červené, světlem i energií, jež ze sportovců vyzařuje, působí dobře,“ říká Pýcha, který prý chtěl do fotografií dostat emoce. Povedlo se? Můžete se přesvědčit.

O emocích vypovídá i měsíc duben, který v kalendáři představují plážové volejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou čili Kiki a Maki. „S Ondrou už jsme něco nafotily a víme, že je super profík. S námi to měl asi těžší. Obě chceme na fotce vypadat dobře, ale ne vždy se to podaří,“ míní Sluková.

„Naše fotka neznázorňuje nic specifického. Nebývá to s námi jednoduché, ale shodly jsme se, že ta „šílená“ budu já, zatímco Markéta se krásně směje,“ dodává Kolocová.

Mladý motocyklista Karel Hanika, který řádí na světových okruzích, má na snímku tělo omotané hadičkou s červenou tekutinou. „Má to znázorňovat způsob doplňování tekutin, který používáme při závodech. Myslím, že je to povedený snímek,“ přemítá osmnáctiletý jezdec.

Svalnatý mistr světa na skifu Ondřej Synek vypadá v černém tričku bez rukávů jako vzpěrač, zvláště když má na ramenou tyč - jde však o veslo. „Vzpírání je pro mě důležité, bez práce s činkou bych nemohl být dobrým veslařem. S Ondrou se pracovalo výborně - nevymýšlel nic na poslední chvíli, věděl, co chce nafotit. Taky už jsem zažil ´umělce´, kteří tu představu neměli a všechno se pak nepříjemně protahovalo,“ pokyvuje hlavou.

Nejvíc si při fotografování „užil“ vodní slalomář Vavřinec Hradilek. „Ještě asi měsíc bolela tvář. Ondrova původní představa totiž byla, že budu narážet do slalomové tyče, která může být při závodech velkou překážkou. Pořád ale nebyl se snímkem spokojený, tak mě tam ta zavěšená tyč fackovala skoro půl hodiny. Nakonec jsme radši vymysleli jinou variantu.“

„A Vávra se překonal, ta fotografie je asi nejkurážnější,“ usmívá se Ondřej Pýcha, který kalendář Sport Investu vytvářel už počtvrté a spolupráci s českými sportovními hvězdami si nemůže vynachválit.

„Fotografování sportovců beru jako odměnu. Největší rozdíl mezi nimi a obyčejnými lidmi spočívá v tom, že neodmlouvají,“ má jasno portrétový fotograf.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze