Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kaláb chce v Brně zajet osobní rekord

13 2003
Brno - Držitel divoké karty pro nedělní desátý závod letošního šestnáctidílného seriálu mistrovství světa silničních motocyklů Igor Kaláb se bude ve třídě do 125 ccm snažit o osobní rekord na jeden okruh. Zatím Kaláb v závodě zajel na Masarykově okruhu nejrychlejší čas 2:11,60 minuty a výkon by nyní rád stlačit pod hranici 2:11.

V letošní sezoně Kaláb, který jezdí na stroji Honda v barvách ÖMV Hanusch týmu, upřednostňuje starty v mistrovství Evropy a mezinárodním mistrovství Německa.

 "Ekonomické a technické možnosti našeho týmu ale nejsou takové, abychom mohli Kalábovi poskytnout motocykl, který by byl o jednu sekundu na jedno kolo rychlejší. Takový stroj by stál 160 tisíc eur. Za současné situace je proto pro něj těžké, aby dosáhl v Brně na bodované umístění," uvedl majitel týmu Jaroslav Hanusch.

Ten by nechtěl opakovat loňské problémy, kdy Kaláb ani nevyjel do závodu. "Letos máme připravený i náhradní stroj, potřebné zázemí nám vytvoří i obytný kamion zapůjčený od stáje Rubato," dodal Hanusch.

Do svého týmu se pokoušel Hanusch angažovat na divokou kartu, kterou odřekl Michal Březina, i Jaroslava Huleše. "Tato možnost ale v úterý večer zřejmě padla. Hulešovi jsme mohli nabídnout motocykl, který není na umístění v první desítce. Ovšem start dvou českých jezdců v našem týmu by byl vynikající," poznamenal Hanusch.

Celá situace okolo Hulešova angažmá je značně zamotaná. Změny začaly po propuštění Francouze Vincenta z týmu KTM. Na jeho místo byl angažován Fin Mika Kallio a před Hulešem vyvstala případná naděje na získání angažmá v AJO Motorsport týmu s motocyklem Honda po finském jezdci.

"Těžko odhadnout, jak se celá situace vykrystalizuje. Jistá možnost startu v AJO Motorsport týmu je, ale více se dozvím až po příjezdu do Brna," uvedl Jaroslav Huleš.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze