Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kadleček chce doma potvrdit formu

28 2003
Praha - Český motokrosový jezdec Michal Kadleček zažívá nejlepší sezonu ve své kariéře. V průběžném pořadí mistrovství světa kubatury do 650 ccm mu patří páté místo a výborné letošní výsledky bude chtít potvrdit i o víkendu v Lokti nad Ohří, kde bude seriál jedenáctým závodem pokračovat. "Beru to jako každý jiný závod a budu se snažit dosáhnout co nejlepšího výsledku. Jsem si ale vědom, že doma to nebude jednoduché. Přijde hodně diváků a s nimi i nervozita," podotkl Kadleček.

Před rokem mu vystoupení v Lokti moc nevyšlo a obsadil až osmnácté místo. "Nepodařil se mi start a navíc hodně záleží i na motocyklu, protože na tamní trati jsou dlouhé výjezdy. Letos však mám stroj výborně připraven, takže věřím, že to bude lepší," přál si český jezdec, který startuje na Yamaze.

V minulém závodě v německém Gaildorfu obsadil čtvrté místo, což je zatím jeho maximum. Cesta na stupně vítězů je však prý ještě dlouhá. "Přední trojice je hodně silná. V posledním závodě jsme se k ní dostal nejblíže, ale udržet s nimi výkon a tempo není jednoduché. V kvalifikačním kole se mi to již podařilo, ale ve čtyřicetiminutovém klání je to složité," je si vědom Kadleček.

Severočeský jezdec je však na dobré cestě překonat šestnáct  let starý výsledek Petra Kováře, jenž skončil ve třídě do 125 ccm celkově osmý. Od té doby žádný Čech výše nebyl. Kadleček doposud nasbíral 110 bodů, což je o třicet méně než má čtvrtý Belgičan Danny Theybers. Další trojice Fabricio Dini, Bernd Eckenbach a Roman Jelen je však hned za českým reprezentantem.

"Budu se snažit udělat maximum pro čtvrté místo, ale klidně se může stát, že budu osmý. I tak to ale určitě bude moje nejlepší sezona v kariéře," dodal Kadleček, jenž si na začátku roku stanovil za cíl skončit do desátého místa. To se mu určitě podaří, neboť po Lokti bude MS pokračovat již jen ve Francii.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze