Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kaderka svolá valnou hromadu

20 2000
P r a h a - Členové rady Českého tenisového svazu na zasedání v Praze rozhodli o svolání mimořádné valné hromady. Delegáti rady se shodli na tom, že je třeba hlasovat o vyslovění důvěry prezidentovi Ivo Kaderkovi, který má za sebou polovinu čtyřletého funkčního období. Zástupci rady Kaderkovi doporučili svolat valnou hromadu do konce října, ale na základě stanov svazu nemá prezident pevně určený termín.

V bouřlivé atmosféře zasedání tenisové rady nejdříve 27 přítomných členů z celkového počtu 36 možných delegátů zvolilo nového předsedu rady. V květnu odvolaného Zdeňka Kocmana nahradil Libor Salaba z Mariánských Lázní. Rada poté dala za úkol prezidentovi svolat mimořádnou valnou hromadu. "Dle mého názoru tak rada učinila za účelem potvrzení důvěry prezidenta ve funkci," řekl Salaba.

Legislativa tenisového svazu ovšem není důsledná, prezident sice na základě rozhodnutí rady musí svolat výkonný výbor, ale není určen termín. Rada mu doporučila učinit tak do konce října, ale prezident může svolat výkonný výbor třeba až za dva roky, tedy na konci svého funkčního období. "Teď nemohu říci, kdy hromadu svolám, ale učiním tak," řekl znechuceně Kaderka.

K původně hlavnímu bodu mimořádného zasedání rady, tedy k volbě nového výkonného výboru svazu, došlo až po šestihodinovém jednání. Z devíti navržených kandidátů do výkonného výboru rada neschválila převážnou většinu, osm. Zvolila pouze generálního sekretáře svazu Marka Moravce, který obdržel sedmnáct hlasů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze