Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Juříček a Krejčíříková jsou házenkáři roku

14 2000
Z l í n - Nejlepším házenkářem roku 2000 byl dnes v hotelu Moskva ve Zlíně vyhlášen v anketě Zlatá sedmička David Juříček z mistrovského celku Baník Karviná. Na pomyslný trůn mezi ženami, podobně jako Juříček, se poprvé usadila Naděžda Krejčiříková ze Slavie Praha. Vedle absolutně nejlepších byli rovněž vyhlášeni nejlepší hráči a hráčky na jednotlivých postech, talenty roku a nejlepší dvojice rozhodčích. Muži byli oceněni dnes při příležitosti exhibičního zápasu Východ" - "Západ interligy, ženy se dočkají v březnu příštího roku při turnaji v Chebu.

Poprvé v historii byli z ankety vyloučeni hráči působící v zahraničí, takže své triumfy nemohli obhájit Petra Čumplová ani Michal Tonar. Na hlasovacích lístcích se ale nemohli objevit ani Jan Filip, Martin Šetlík, Roman Bečvář, Jiří Tancoš, Kamil Heinz, Vladimír Šuma, Martin Kovář, Erika Polozová, Zuzana Pospíšilová, Lenka Černá a další.

"Vycházeli jsme ze současné situace české házené. Při vyhlašování ankety jsme věděli, že v cizině hrající hráči by pořadí ovlivnit neměli, ale to se časem změnilo. Chtěli jsme preferovat hráče z domácí soutěže. Nyní však již víme, že v příštích letech se vrátíme k osvědčenému modelu," řekl předseda Českého svazu házené Jaroslav Gattermayer.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo podle "Oscarového" modelu. Na každý post byli z hlasování vybráni dva hráči či hráčky s největším počtem bodů z ankety, které se zúčastnili trenéři, funkcionáři a novináři.


Exhibiční střetnutí výběrů Západu a Východu interligy házenkářů skončilo dnes ve Zlíně vítězstvím hráčů západních, tedy českých celků v poměru 35:32. Předehru obstaraly celky Dukly Praha (vítěz PMEZ z roku 1984) a výběru Slovenska, v němž se mužstva rozešla smírně 26:26.

"Podobné zápasy jistě přispívají k propagaci našeho sportu a je dobře, že se rodí nová tradice," řekl pozorný divák zlínské akce, český reprezentační trenér Vladimír Haber.

Přestože v interlize naprosto jasně dominují české celky, dnešní exhibiční souboj byl nadmíru vyrovnaný. Padesát minut zápasu dokonce výběr hráčů ze slovenských klubů vedl, až v závěru se prosadili hráči z českých mužstev. V jejich sestavě byl spolu s Mrázem nejlepším střelcem Slovák Valo.

Západ - Východ 35:32 (14:18)
Západ:
Musil, Galia - Kiriljuk 5, Valo 7/2, Juříček 7, Mráz 4, Radčenko 3, Cvejn 2, P.
Hrachovec, Ťupa, Zemánek, Nocar 4, Čurda 2, Kraus 1.

Východ: R. Štochl, Framuk - Antl 1/1, Laftůr 2, Martanovič 6/2, Čorej 1, Stráňovský 3, Valášek 7/3, Trabelassie 5, Servatka 1, Justus 2, Schmiedt 2, Mrva 1, Szücs 1.

Dukla Praha "84" - Slovensko 26:26 (12:14)
Sestavy a branky
Dukla Praha "84":
Barda, Winter - Liška, Benda, Bártek 3, Novák 6, P. Farář 3, Kozák 3, Štika 7/2, Kotrč 4. Trenér Vícha.

Slovensko: Hirner, Shejbal - Bračok 1, Krajč 3, Janík 7, Szalai 1, Pituch 2, Babic 3, Folta 2, Papiernik 2, Rančík 3, Čanda 2. Trenér Gubrický.

Výsledky ankety Zlatá sedmička
Muži
Nejlepší házenkář ČR:
David Juříček (Baník Karviná)
Pravé křídlo: Michal Kraus (SKP Frýdek-Místek)
Pravá spojka: Jaroslav Zemánek (oba Dukla Praha)
Střední spojka: Milan Berka (Dukla Praha)
Pivot: David Juříček (HC Baník Karviná)
Levá spojka: Alois Mráz (HSC Plzeň)
Levé křídlo: Pavel Hrachovec (HC Zubří)
Brankář: Rostislav Baďura (HC Baník Karviná)
Talent roku 2000: Filip Jícha (Dukla Praha)

Ženy
Nejlepší házenkářka ČR:
Naděžda Krejčiříková (Slavia Praha)
Pravé křídlo: Kateřina Čítková (Slavia Praha.
Pravá spojka: Iva Zámorská (Novesta Zlín)
Střední spojka: Naděžda Krejčiříková (Slavia Praha)
Pivot: Petra Válová (Slavia Praha)
Levá spojka: Lenka Romanová (Kunovice)
Levé křídlo: Ivana Ronová (Slavia Praha)
Brankářka: Kateřina Záhorová (Novesta Zlín)
Talent roku: Iva Zámorská (Novesta Zlín)

Dvojice rozhodčích: Ivan Dolejš - Václav Kohout
 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze