Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Junioři ve volejbalové extralize skončí, půjdou o soutěž níž

junioři ČR: David Juračka, Petr Kott - David Juračka (vlevo) a Petr Kott, hráči juniorky ČR. | foto: Josef Vostárek, MF DNES

21 2009
Extraligu volejbalistů čekají další změny, juniorská reprezentace, která ji letos hrála na divokou kartu, půjde příští rok o soutěž níž. Vedení volejbalového svazu teď musí rozhodnout, jak bude soutěž příští rok vypadat. Na stole ma dva návrhy: buď letos už další tým nesestoupí, nebo se příště bude hrát jen v jedenácti.

Juniorští reprezentanti jdou v nejvyšší soutěži dospělých od porážky k porážce. Ze sedmnácti zápasů ještě žádný nevyhráli, čtyři duely dovedli do tie-breaku, dvakrát prohráli 1:3, ve zbývajících případech nezískali ani set.

Současný tým trenéra Jiřího Zacha, složený z hráčů ročníků 1989 a 1990 navíc letošním rokem končí a do juniorského věku postoupí dnešní kadeti narození 1991-2. "Jde o ještě mladší hráče, kteří by nemohli konkurovat dospělým volejbalistům," říká generální sekretář volejbalového svazu Jan Žižka.

 Rozhodnutí ještě neposvětila správní rada ČVS, ale návrh, o kterém se bude příští středu jednat, počítá s přeřazením juniorské reprezentace o soutěž níž, tedy do první ligy. "K jiným změnám v zařazení reprezentačních týmů se neuvažuje," říká Žižka s tím, že juniorky budou i nadále hrát v nejvyšší soutěž žen a kadetské výběry zůstanou v juniorských extraligách.

Nejvyšší soutěž volejbalistů bude muset rychle řešit otázky sestupu a hrací systém pro příští sezonu. Původně se počítalo s tím, že junioři bez ohledu na výsledek v soutěži zůstanou a sestoupí nejslabší ze zbývajících klubových celků.

"Žádnou změnu nenavrhujeme, pokud nebudou v extralize junioři, může se hrát příští rok s jedenácti mužstvy," říká šéf Sportovně technické komise Jindřich Oulehla. Zástupci extraligových týmů sdružení v Asociaci volejbalových klubů (AVOK) mají jiné řešení. "Navrhujeme, aby z extraligy nikdo nesestupoval," říka Zdeněk Scheichl, předseda AVOKu. Konečné slovo i zde bude mít správní rada jako nejvyšší vedení svazu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze