Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Junior Svoboda si doplaval pro rekordy

27 2000
D u n k e r q u e - Český plavec Květoslav Svoboda vyhrál na mistrovství Evropy juniorů ve francouzském Dunkerque závod na 200 metrů volný způsob v čase 1:49,76 minuty a zároveň tak vytvořil evropský juniorský rekord i český rekord. Svoboda překonal svůj vlastní seniorský český rekord o 42 setin vteřiny. Druhý skončil se ztrátou více než dvou sekund Němec Johannes Österling a třetí Maxim Kuzněcov z Ruska.Výsledkový servis z MEJ v plavání najdete zde.

Svoboda vyhrál způsobem start-cíl a nedal svým soupeřům vůbec šanci. "Závod byl od začátku jednoznačný. Zaplaval jsem první stovku tak, jak jsem chtěl, a do třetí padesátky jsem dal všechno. Vládne u mě neuvěřitelná spokojenost," radoval se úspěšný reprezentant těsně po slavnostním vyhlášením. Čekal jsem čas kolem 1:50,50 a jsem hrozně překvapený a šťastný, že jsem se dostal pod hranici minuty a padesáti sekund," jásal nad rekordem Svoboda.

Na šampionátu ho ještě čekají závody na 100 a 400 metrů volný způsob a na 50 metrů motýlek. "V zítřejší čtyřstovce to vidím velmi nadějně a věřím, že mi forma vydrží i v dalších závodech. Bude záležet jen na mně, jestli dokážu prodat dobrou formu z přípravy," dodala největší česká naděje na juniorském mistrovství světa.

O postup do finále bojovali další tři čeští reprezentanti, ale přestože všichni vytvořili své osobní rekordy, ze semifinále nepostoupili. V závodě na 100 metrů prsa skončil Jaroslav Řehák v čase 1:06,62 minuty šestnáctý, stejnou trať volným způsobem zaplavala Veronika Ulrichová v čase 58,26 sekundy a skončila devátá. Desátou pozici obsadila na 50 metrů prsa Simona Drozdová v čase 34,35 sekundy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze