Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Problémy si Reisingerová šetří do bojů o řidičák, soupeřky ji nezaskočí

Julia Reisingerová z Karlových Varů se probíjí nymburskou obranou. | foto: Martin Stolař, MAFRA

26 2016
Semifinálový soupeř BA Karlovy Vary, jímž je v neděli od 17 hodin Basketball Nymburk, stejně jako i týmy, které tvoří druhou semifinálovou dvojici, tedy Lvice Hradec Králové a Valosun Brno, nejen v reprezentační přestávce před začátkem turnaje pilně trénovaly a ladily formu. Pro úspěch v turnaji také například chystají co největší počet svých fanoušků v hledišti haly MS KV Arény a zajišťují pro ně autobusové zájezdy.

I proto se vedení a hráčky BA Karlovy Vary obracejí na všechny svoje příznivce, aby jim svojí účastí a povzbuzováním na zápasech pomohli v bojích s favorizovanými soupeři.

„Přece jen s plným burácejícím hlediště, tedy hráčkou číslo šest v zádech se bude našemu mladému týmu určitě lépe hrát. Prostě v neděli a pondělí přijďte, vezměte s sebou všechny známé, dobrou náladu, bílo-modré klubové barvy a nezapomeňte na hudební nástroje, ať je vás pořádně slyšet, moc díky,“ lákají hráčky.

Třeba by se mohly dočkat. Co kdyby z toho bylo nakonec i zlato. O odpovědi na tuto otázku má karlovarská pivotka Julia Reisingerová úplně jasno. „Prošla bych se po karlovarské kolonádě v dresu nebo v plavkách, s pohárem v ruce,“ směje se. „Nic by se ale nesmělo natáčet,“ dodává s naivitou svých 17 let.

Co by znamenal titul pro vás osobně a co pro váš klub?
Pro mě by to byl velký úspěch - první rok v ŽBL a hned vyhrát pohár by bylo něco neuvěřitelného! Rozhodně by to mezi dospělými byla moje první trofej. A z klubového pohledu by to taky znamenalo velké překvapení, protože takové výkony od nás letos nikdo nečekal, navíc i pro Vary by to byl vůbec první titul.

Co rozhodne semifinále s Nymburkem?
Jsme nejméně zkušený a nejmladší tým na turnaji, proto za nás bude rozhodovat hlavně bojovnost a chuť do hry. A musíme si dát pozor na to, aby se Nymburk nedostal do jednoduchých střel z dálky a hlavně abychom nedovolily jeho pivotkám se nějak extrémně rozehrát.

Nymburk se bude soustředit hlavně na vás.
Jsem připravená na to, že se na mě týmy hodně připravují, ale myslím si, že holky od nás dokážou hrát i beze mě. Všechno tak nezáleží jenom na mně.

Jaký máte cíl pro turnaj?
Chceme se tímhle turnajem hlavně znovu chytit v sezoně, protože v poslední době se nám moc nedaří a nedokážeme se držet své hry. Potřebovaly bychom se tedy dostat zpátky k tomu, co jsme hrály v první části sezony. Jinak bych řekla, že pro nás by výhra v semifinále byla zázrakem a ve finále super zázrakem.

Jaký je zdravotní stav týmu před turnajem?
Rozhodně už na nás je vidět nějaká únava, plus máme nějaká menší zranění. Nic hrozného nás ale netrápí a měli bychom být kompletní.

Kdo se stane MVP Hyundai Final4?
Mohl by to být někdo z Valosunu, kde je například velmi dobrá Edita Šujanová.

Jaký předzápasový rituál dodržíte i před semifinále Hyundai Final4?
Rituály zásadně nedodržuju, protože kdybych jeden zápas vynechala, byla bych pak z toho možná ve stresu. Dokonce ani jídlo si ke snídani nebo obědu nedávám v den utkání stejné. Samozřejmě to musí být něco, co stihnu do zápasu strávit.

Jaký je váš pamětihodný automobilový zážitek?
To je jasné - zrovna teď si dělám řidičák. Teprve začínám, takže třeba rozjíždění mi dělá problémy a ještě asi dlouho dělat bude. Ostatní řidiči na mě ale netroubí a instruktora jsem ještě nenaštvala.

Co se vám okamžitě vybaví ve spojení s městem Karlovy Vary?
Já mám Vary spojené s rodinou, protože mamka odsud pochází, dva roky jsem zde i bydlela a často sem i dál jezdíme, takže tohle je pro mě nejdůležitější. No a teď se mi k tomu přidal ještě basket a rodina mi tak chodí fandit na domácí zápasy. Někdy se daří, někdy tolik ne, ale hraje se mi zde dobře.Najdete na iDNES.czmobilní verze