Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Judisté obletí za tréninkem svět, kvůli olympiádě

21 2006
Hradec Králové - Více než dva týdny v Brazílii, poté měsíc v Japonsku. Judisté PSK Hradec Králové dnešním odletem do Jižní Ameriky odstartovali náročný tréninkový program, za jehož naplněním v následujících týdnech téměř obletí svět.

"Potřebujeme se utkávat se světovými borci, kvalifikační turnaje na olympijské hry v Pekingu se blíží,“ vysvětluje trenér Pavel Petřikov starší, proč se Pavel Petřikov mladší a Alena Eiglová vydávají trénovat do Brazílie a poté do Japonska, kam je doprovodí ještě Josef Kopecký.

Olympijské hry v Pekingu proběhnou v roce 2008, ale už příští rok bude pro judisty v souvislosti s účastí na této olympiádě velmi důležitý.

Začínají totiž velké judistické podniky a pouze z nich vede cesta do Číny. "Vše zaměřujeme na kvalifikační rok. Postoupit se dá přímo z mistrovství Evropy či světa, důležité jsou také závody Světového poháru. Podle nich se totiž sestavuje v jednotlivých kategoriích pořadí a podle toho také borci získají možnost startovat na olympiádě,“ vysvětluje trenér Petřikov.

Podle jeho názoru jsou pro výkonnost borců následující kempy velmi důležité i přesto, že účast na nich není už vzhledem ke vzdálenosti levnou záležitostí.

"Absolvovat je můžeme i díky pomoci hradeckého magistrátu, který nám na cesty finančně přispěl. Pro nás je to velmi důležité období. Na obou místech půjde vyloženě o přípravu v zápasech, na obou bude kompletní špička,“ uvedl Petřikov starší, "jen v kontaktu s těmi nejlepšími se naši borci mohou zlepšovat, budeme se snažit absolvovat co nejvíce tréninkových jednotek s těmi nejlepšími.“

Na minulé olympijské hry v Aténách se do judistických soutěží kvalifikovala pouze další hradecká judistka Andrea Pažoutová. Nikomu jinému se to nepodařilo.

"Snažíme se, aby se české judo v Pekingu prosadilo více. Chceme, abychom tam měli větší zastoupení,“ řekl Petřikov starší.

Autoři:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze