Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jordan představil i Engeho

1 2000
L o n d ý n - Čtyřicet dní před startem sezony formule 1 představil britský tým Jordan svůj nový vůz, závodníky i Tomáše Engeho, který získal smlouvu testovacího jezdce na rok 2000, v tomto sportu jako první z východní Evropy.

V Královském divadle v londýnském West Endu nastoupil třiadvacetiletý Enge ve žluté týmové kombinéze. Fotil se s jezdci i šéfem týmu a čelil dotazům novinářů, jichž se spolu s hosty sešlo několik set. "Skvělý zážitek," hodnotil dojmy Enge, který se prezentace zúčastnil i loni, ale tehdy ještě nebyl představen jako člen týmu.

"Letošní model vozu je ještě hezčí než loni a měl by být samozřejmě i lepší," uvedl Enge k typu EJ 10, který i on pomáhal v prosinci a v lednu testovat. Nový, jasnější odstín žluté barvy byl speciálně vyvinut pro Jordan. Značku EJ 10 tvoří iniciály majitele týmu Eddieho Jordana a číslo znamenající desátý rok jeho působení ve formuli 1.

"Pamatuji si naše první týmové představení. Měli jsme jedenáct novinářů, ale žádného sponzora a ani jezdce," připomněl Eddie Jordan, jak začínala jeho devítiletá cesta až k loňskému třetímu místu v Poháru konstruktérů za značkami Ferrari a McLaren.

"Když se podívám na historii týmu, vítězství ve formuli Ford, formuli 3 a formuli 3000, kladu si otázku, kam to můžeme dotáhnout," dodal Jordan a hned si odpověděl: "Myslím, že až na vrchol. Proč po třetím místě nebýt druzí? Problémem jenom je, že druhá místa nesnáším."

Podle Jordana má být nováček týmu, pětadvacetiletý Ital Jarno Trulli, který přišel od Prosta, stejným překvapením jako Heinz-Harald Frentzen, jenž loni skončil mezi jezdci třetí. "Máme dva jezdce na stupně vítězů," věří Eddie Jordan.

Enge zatím neví, kdy by měl pro tým znovu testovat. Nejdříve ho čekají 22. a 23. února oficiální testy v týmu McLaren Formula 3000 ve Valencii.

Eddie Jordan pózuje s piloty Frentzenem a Trullim před nově představeným vozem Jordan

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze