Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Veselý po výhře nad Djokovičem: Je to mé největší vítězství v kariéře

13 2016
Do nynějška nevyhrál ani jeden zápas nad tenistou z nejlepší desítky. Až teď se mu to podařilo a zrovna proti tomu nejlepšímu - Novaku Djokovičovi. „Je to splněný sen, nic podobného jsem si ani nepředstavoval. Mám opravdu neskutečnou radost, je to pro mě neuvěřitelný den,“ rozplýval se Jiří Veselý v rozhovoru s českými novináři.

O čem ještě mluvil?

O taktice

Na Djokoviče se toho moc vymyslet nedá. Důležité bylo, abych dobře podával a nedělal zbytečné chyby. Snažil jsem se udržet si ten svůj klid, hrál jsem hodně kraťasů a to dneska fungovalo.

Fotogalerie

O tom, jestli vítězství už věří

Abych pravdu řekl, tak ještě pořád ne, během večera se mi to asi rozleží v hlavě. Nemůžu uvěřit tomu, co se před hodinou stalo. Je to neuvěřitelné, úžasná výhra, neskutečný pocit, že jsem dokázal porazit takového hráče. Doufám, že mi tahle výhra pomůže do dalších zápasů.

O Djokovičovi

Cítil jsem, že jeho hra není na nejvyšší úrovni, dělal spoustu chyb a moje hra mu úplně neseděla, i proto se mi to povedlo dotáhnout do úspěšného konce. Já se snažil hrát pořád stejně, tedy až na půlku druhého setu, kdy jsem hrát moc agresivně, hekticky. Jinak se mi dařilo držet taktiku, kterou jsem si před zápasem připravil. A ona fungovala neskutečně.

O tom, jak to udělal

Sám nevím. Snažil jsem se úplně stejně jako vždycky, užíval jsem si to. Snažil jsem se držet krok a bojovat o každý míč. Až to dopadlo tak, jak to dopadlo, je to mé největší vítězství kariéry. Pořád jsem plný emocí.

O představách

Před zápasem jsem neměl ani pomyšlení na to, že bych mohl vyhrát. Spíš jsem si říkal, abych odehrál dobrý zápas a neudělal ostudu. Jenže přišel první game a já se dost uvolnil.

O nervozitě

Věděl jsem, že se mi může podařit něco neuvěřitelného. Snažil jsem se nemyslet na to, kolik to je. Přemýšlel jsem míč po míči a ono se to tak nějak všechno sešlo. Ale nervózní jsem byl, i v závěru ve mně byly obrovské emoce, ale dokázal jsem je ukočírovat.

Jiří Veselý (v zeleném) přijímá gratulace od poraženého Novaka Djokoviče.

Jiří Veselý (v zeleném) přijímá gratulace od poraženého Novaka Djokoviče.

O dalších zápasech

Všichni jsou tady hrozně vyrovnaní, nerad bych něco zakřiknul. Každý den je nový den, nový zápas. Já se na ten příští pokusím připravit co nejlépe to půjde.

O oslavě

Mám tady rodinu, takže určitě zajdeme na dobrou večeři. Pokusím se vítězství si trochu užít, dnešní den byl nezapomenutelný. Ale zítra je nový den a turnaj pokračujeme dál.

O sebedůvěře

Takový zápas vám dodá spoustu sebedůvěry a pohody do dalšího utkání i další práce. Vidím, že to, co dělám, má smysl a budu v tom pokračovat. Není nic hezčího než pak být odměněn takovým výsledkem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze