Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jiří Korn a spol. vyzvou český národ, aby začal hrát golf

Hlavní tváří kampaně za 100 tisíc golfistů bude Jiří Korn. | foto: Martin Kabát

15 2010
Projekt Hraj golf, změň život rozdělil českou golfovou scénu na dvě přibližně stejně velké části. Přihlásilo se k němu jedenačtyřicet hřišť, což je zhruba polovina z těch, jež jsou na domácí scéně v provozu. Mediální kampaň na podporu projektu začne 15. května.

Cílem je do čtyř let zdvojnásobit počet registrovaných českých golfistů a dostat se na číslo 100 tisíc. "Lidé dostanou stovky sdělení od desítek různých tváří. Dozvědí se, proč známí lidé golf hrají a proč je baví," prezentoval na tiskové konferenci Michal Zahradníček, zástupce České golfové federace pro média a komunikaci.

Hlavní tváří kampaně bude herec a tanečník Jiří Korn. "První povedená rána mě dostala," vrátil se o pětatřicet let zpátky ke svým začátkům. "Dostalo mě i to, že jsem šel do přírody. Na golfu se člověk seznámí s mnoha lidmi, hra odhalí jejich jisté vlastnosti," naznačil, v jakém stylu se kampaň ponese.

Hraj golf, změň život - tisková konference.

Od května tedy z televize, tištěných médií, outdoorových reklamních nosičů, ale i ze sociálních sítí Facebook a Twitter na Čechy zaútočí nabídka dostupného golfu. Nebude možné zkusit si ho všude, zájemce si nejprve bude muset zjistit, zda hřiště v jeho okolí projekt podporuje.

Hřiště oželí 200 milionů

Současnému stavu předcházel popud od skupiny majitelů hřišť, jejichž motivací je získat více klientů a tím i zvýšit zisky. Zhruba poloviční počet resortů, jež se do první fáze projektu zapojily, je signálem, že ne všichni vlastníci jsou ochotni nést finanční riziko.

Dospělý zájemce o golf dostane v takzvaném startovním balíčku tři lekce hry, pravidel a etikety, dále míče, vybavení a služby profesionálního trenéra, nebo vyškoleného cvičitele, za 299 korun.

To je výhodná cena oproti tomu, co je běžné platit za klasické lekce. Podobně fungují jednorázové golfové akademie. Mládež do patnácti let, na kterou se kampaň důrazně obrací, zaplatí navíc jen polovic.

Hraj golf, změň život - tisková konference, Michal ¨Zahradníček.

Majitel golfového hřiště v Hořehledech Karel Čelikovský se do programu zapojil. "Náš přístup rozhodně není tržní," připomněl, "očekáváme, že se vložené prostředky alespoň vrátí, budeme tomu rádi." Vklad klubů v podobě poskytnutí jejich zařízení a nákladů na zaplacení trenérů shrnul sumou 200 milionů korun.

Návratnost se bude odvíjet od toho, jak bude kampaň úspěšná. "Co budeme dělat v letech 2011 až 2013, rozhodneme po prvním roce," předpověděl Zahradníček. "Budeme mít informace o tom, kolik lidí, kteří využili balíčku, u golfu zůstalo. Budeme znát sociální strukturu."

Kdo zůstane, bude mít možnost za dalších 200 korun získat osvědčení pro hru na golfovém hřišti. "Po třech lekcích by to měl člověk zvládnout," podpořil padesátiprocentní názorový proud v českém golfu předseda sportovně technické komise ČGF Karel Vopička.Najdete na iDNES.czmobilní verze