Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři Jičína byli poslední, jen dva góly chyběly k prvnímu místu

Petr Babák | foto: Jaroslav Šnajdr, MF DNES

27 2012
Mají se příznivci házenkářů Jičína obávat, jak dopadne premiéra jejich týmu v novém ročníku extraligy? Výsledek zápasu s KP Brno na Kers Cupu, předligové prověrce, kterou Jičínští už několik let pořádají, by na to mohl ukazovat. Jičínští totiž brněnskému soupeři, se kterým za necelé dva týdny rovněž na domácí palubovce sehrají první zápas nového ročníku domácí nejvyšší soutěže, podlehli 24:28.

Přitom Brno v minulé sezoně patřilo spíše k průměrným družstvům. "Letos však posílilo a půjde podle mého názoru nahoru," uvedl šéftrenér jičínského klubu Petr Babák. "Navíc šlo o zápas, ve kterém ani jeden tým nechtěl odkrýt karty."

Kers Cup

přípravný turnaj

Výsledky:
Jičín - Dukla 26:25 (9:12) 
Jičín - Brno 24:28 (14:11)
Jičín - P. Bystrica 27:28 (13:16)
Dukla -P. Bystrica 32:30
Dukla - Brno 32:16
P. Bystrica - Brno 29:25.

Nejlepší střelci Jičína: Vocásek 22, Bareš 12, Kraus 10, Kvasnička 7, Zeman 6

 Konečné pořadí:
1. Dukla Praha
2. P. Bystrica
3. KP Brno
4. Jičín

Jičínští i díky této porážce skončili v kvalitně obsazeném turnaji, v němž se vedle nich a Brna představily ještě Dukla Praha a slovenská Povážská Bystrica, skončili poslední. Jenomže chybělo málo a místo čtvrté příčky se mohli radovat z celkového prvenství.

Po výhře nad loňskými vicemistry z Dukly Praha o všem rozhodovalo poslední utkání turnaje. V něm Jičín prohrál s Povážskou Bystricí o jediný gól 27:28. "Kdybychom vyhráli třeba jen o gól, tak jsme byli v turnaji první my," poznamenal Babák.

Většina zápasů přinesla kvalitní, vyrovnanou házenou. "Šlo o velmi potřebnou prověrku, všichni si úroveň turnaje pochvalovali," potěšilo Babáka.

Stejně jako to, že hra jeho týmu se postupně s blížícím se koncem přípravy zlepšuje. "Některé chyby tam jsou, ale je třeba brát v úvahu i to, že do sestavy zapracováváme dva hráče," sdělil trenér. Do Jičína v létě přišli Brcháň z Třeboně a Weintritt z Hranic. Jičínským trenérům navíc v turnaji chyběly dvě opory - Král a Tomáš Babák.Najdete na iDNES.czmobilní verze