Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ježek má z MS bronz, Hilgertová je pátá

Stanislav Ježek, kanoistika | foto: Reuters

6 2006
Praha - Český kanoista Stanislav Ježek získal na mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze bronzovou medaili. Zvítězil olympijský vítěz Tony Estanguet z Francie, druhý skončil Slovák Michal Martikán. Dvojnásobná olympijská vítězka kajakářka Štěpánka Hilgertová byla pátá. Po skvělé jízdě vyhrála Jana Dukátová ze Slovenska.

Skvělá finálová jízda vynesla k bronzové medaili kanoistu Stanislava Ježka, jehož výsledek byl pro české barvy příjemným překvapením. Možná se totiž víc věřilo, že by na cenný kov mohl dosáhnout Tomáš Indruch, který na předchozím misrovství Evropy bral bronz. V Troji se mu tak nevedlo, ale Ježek ho zastoupil dokonale.

"Že bych tady měl předem měl ambice na medaile, to ne. Ale když pak měl ve druhé jízdě Němec Pfanmöller šťouch, začal jsem doufat, že by placka mohla být," usmíval se Ježek bezprostředně po finálové jízdě, do které startoval s šestým časem.

"Vždycky jsem se ve finále vykoupal nebo udělal jinou blbost, ale dnes mi to vyšlo," připomněl předchozí nezdary.

Ježek nakonec pro české barvy vybojoval jedinou individuální medaili, další domácí reprezentanti na stupně vítězů nevystoupili.

"Ze singlířů mi šampionát vyšel asi nejvíce, ale ještě musíme počkat, jak dojede Štěpánka," vyčkával Ježek finálovou jízdu olympijské vítězky Hilgertové, která však o pár minut později obsadila konečné páté místo.

Ježek se usmíval, když mu novináři připomínali jeho ne úplně tradiční program před šampionátem. Zatímco většina reprezentantů¨v takových dnech úzkostlivě dbá na klid, stravu a případně i večerku, bronzový kanoista si tohle tak nebral.

"Včera jsem šel spát dřív, asi o půlnoci. Předtím někdy i později, jak to vyšlo. Možná jsem tak lehce poukázal, že to není až tak důležité. Někdo potřebuje klid a pravidelnou stravu, někdo zase něco jiného," vysvětloval.

Před šampionátem fungoval i v organizačním týmu, čímž pobavil i zaplněný novinářský stan na tiskové konferenci. "Omlouvám se za případné problémy s technikou, kvůli vodě jsme tady měli nějaké potíže s kabely. Doufám, že vám internet a spojení funguje," vzal si čerstvý majitel bronzu úvodní řeč a teprve pak mluvil o svém úspěchu mezi brankami.

Jako organizátor bude mít Stanislav Ježek po šampionátu práci i s demontáží techniky, proto na otázku, kdy medaili oslaví, krčil rameny.

"Opiju se v týdnu, až bude klid. A taky budu spát," smál se.

Více o semifinále ČTĚTE ZDE.

 

Hilgertová bez medaile

"Nebyla to ideální jízda, na tom umístění se to projevilo. Ve druhé polovině jsem měla problémy s koncentrací, byla to moje chyba. Jak jsem přijela před komentátorské stanoviště, tak diváci byli super, halas, který člověka žene dopředu. Jenže když člověk vnímá každé slovo komentátora, tak v tu chvíli je koncentrace na jednotlivé momenty jízdy možná trochu horší. Chyby se projevily právě v tom úseku," vysvětlovala Štěpánka Hilgertová po finále.

Nakonec obsadila pátou příčku a zůstala tak bez medaile jako Slovenka Elena Kaliská, z loňského roku obhájkyně mistrovského titulu.

Slovensko však o šampionku nepřišlo. Mistryní světa se totiž s převahou stala Jana Dukátová před Britkou Pennieovou a Němkou Bongardtovou.

Osmá skončila Marie Řihošková, pro kterou je to životní úspěch. "Celý šampionát jsem si užila," řekla s úsměvem.

Výsledky - finále:
Muži:
C1:
1. Estanguet (Fr.) 207,69 (0 trestných sekund), 2. Martikán (SR) 209,00 (2), 3. Ježek (ČR) 211,01 (2), 4. Pfannmöller (Něm.) 212,06 (4), 5. Labarelle (Fr.) 212,34 (2), 6. Bell (Austr.) 214,03 (0), ...11. Mašek 108,97 (2), 34. Indruch (oba ČR) 124,19 (4).
Ženy:
K1:
1. Dukátová (SR) 224,09 (2 tr. sekundy), 2. Pennieová (Brit.) 227,41 (0), 3. Bongardtová (Něm.) 229,29 (0), 4. Kaliská (SR) 229,68 (0), 5. Hilgertová (ČR) 233,74 (4), 6. Picheryová (Fr.) 234,02 (0), ...8. Řihošková 235,42 (4), 11. Pavelková (obě ČR) 118,80 (0).

Autoři: ,


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze