Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poháry jsou doma. Jsem rád, že jsem navázal na otce, říká Matějovský

Michalu Matějovskému (vlevo) v Paříži k titulu mistra Evropy gratuloval také Jean Todt, prezident automobilové federace FIA. | foto: Karel Hrnčíř

9 2015
Před čtrnácti lety pohár za triumf v evropském motoristickém seriálu přivezl do Hradce Králové Stanislav Matějovský, nyní jeho syn Michal, který jej v Hradci představil za přítomnosti hradeckého senátora Jaroslava Malého.

V úterý se tím symbolicky uzavřela cesta, která pro Michala Matějovského začala na jaře, kdy pod patronací senátora Malého představil svůj vůz BMW 320si pro závody Evropského poháru cestovních vozů ETCC na půdě Senátu.

„Byl to pro mě tehdy příjemná novinka. Vůz byl vůbec poprvé vyveden v národních barvách, člověk si uvědomoval, že reprezentuje Českou republiku,“ uvedl královéhradecký závodník, který do sezony šel se záměrem po pátém a druhém místě ve své třídě Super 2000 TC2 útočit na příčku nejvyšší. „Nebylo to pro nás jednoduché právě i proto, že jsme to hned na začátku řekli,“ připustil.

Matějovský mladší poté ve své třídě v evropském poháru dominoval a v minulých dnech za to sbíral ocenění. Nejprve v Praze dostal Zlatou sponu Federace automobilového sportu AČR, která se uděluje jako výraz uznání za mimořádný osobní přínos k rozvoji tohoto sportu u nás, a k ní ještě trofej za titul mistra Evropy. Sběr cen završil na galavečeru v Paříži, kde získal za svůj triumf další trofeje.

„Jsem rád, že jsem mohl navázat na otce, který Zlatou sponu získal před čtrnácti lety poté, co získal evropský titul v závodech tahačů,“ uvedl Michal Matějovský, „táta mě k motosportu přivedl a celou mou kariéru podporoval. Na okruzích se pohybuji dvacet let, jsem rád za takové vyvrcholení našeho snažení.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze