Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jezdci AK Slaný na své dráze propadli

30 2000
S l a n ý - Nevýslovné zklamání prožívali slánští činovníci po čtvrtém závodě mistrovství České republiky (extralize) družstev na ploché dráze z výkonu svých jezdců, kteří v po vítězstvích ve dvou předchozích podnicích skončili v domácím prostředí až třetí za Pardubicemi a pražským Olympem. "Vyhrajeme všude, jen doma ne. Taková ostuda," ulevil si František Moulis, manažer slánského klubu, který nastoupil bez své opory Jiřího Štancla.

Ten se o víkendu ošklivě zranil při pádu v britské lize a nad jeho dalšími starty v letošní sezoně se vznáší otazník. "Ano, scházel nám sice Štancl, ale kromě Jagusze to dnes nešlo vůbec nikomu," nezastíral Moulis své rozčarování.

Polák Wieslaw Jagusz až do poslední rozjíždky předváděl bojovné výkony a blýskl se zejména skalpem výtečného Antonína Švába z Olympu v jízdě, při které se třem tisícovkám diváků na stadionu tajil dech. Jinak fanouškům spíš tuhla krev v žilách při nebývalém množství krkolomných pádů, jež měla na svědomí nesourodá dráha.

"Z té vyplynulo mnoho jezdeckých chyb a nervozity," vypozoroval manažer Pavel Ondrašík z pražského Olympu, který se ve Slaném představil bez avizovaného esa Antonína Kaspera. "Připravuje se ve Švédsku, ale stejně už chceme dávat v extralize příležitost mladým. Letošní vyrovnaný průběh je nutí stále k lepším výkonům."

Z technických problémů, nedobré formy domácích jezdců a Rymmela z Olympu Prahy vytěžilo vyrovnané pardubické družstvo, v jehož středu vynikl jeho nejmladší člen Lukáš Dryml. Poslední Březolupy bez zahraničních akvizic působily rezignovaně. V kuolárech se proslýchá o finančních těžkostích klubu.

Výsledky čtvrtého závodu extraligy družstev na ploché dráze:
1. AMK ZP Pardubice (L. Dryml, Jirout, Makovský, A. Dryml) 45 bodů, 2. PSK Olymp Praha (Šváb, Franc, Ondrašík, Wolff, Rymel) 40, 3. AK Slaný (Jaguš, Tesař, Fencl, Průša, Kosiecha) 25, 4. Mitas Březolupy (Král, Hudeček, Višváder, Polášek, Vandírek) 9. Průběžné pořadí: 1. Pardubice 13 (147 pomocných bodů), 2. Olymp 11 (139), 3. Slaný 11 (110), 4. Březolupy 5 (81).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze