Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ještě jeden turnaj, řekla Lorena, a hlas se jí zlomil dojetím

Lorena Ochoaová se loučí s kariérou. | foto: AP

24 2010
Je to tak, končím. Ale ještě jednou si zahraju. Lorena Ochoaová potvrdila, že nikdy nezapomněla, odkud pochází. S kariérou se rozloučí v rodném Mexiku.

Byla to slzavá tisková konference. Plakala samotná hráčka, plakal otec Javier Ochoa, ani bratr a caddie Alejandro nezabránil, aby jej dojetí zmohlo.

"Všichni víme, že za Lorenu mluvil její golf," uvedla viceprezidentka LPGA Jane Geddesová. "Vždycky byla příkladem ostatním v tom, jak dokázala najít rovnováhu mezi svou výjimečností a pokorou."

Turnaj Tres Marias Championship v Morelii bude posledním, kde se osmadvacetiletá golfistka představí jako profesionálka. Loni na podzim se vdala a teď se rozhodla věnovat rodině a charitě.

lorena ochoaová - kariéra

Narodila se 15. listopadu 1981 v Guadalajaře.

Pětkrát za sebou vyhrála Junior World Golf Championship.

V roce 2002 přestoupila k profesionálkám, o rok později vstoupila na LPGA Tour.

Vyhrála 27 turnajů, včetně dvou majorů - British Open 2007 a Kraft Nabisco Championship 2008.

Na turnajových dotacích vydělala 15 milionů dolarů.

Anebo to bude jinak? "Dveře jsou otevřené," odvětila na otázku, zda existuje možnost, že by se v budoucnu přece jen nechala zlákat do hry. Vždyť v této sezoně ještě přijde turnaj, zaštítěný jejím jménem - Lorena Ochoa Invitational. "Příležitost se možná najde, ale celou sezonu už ne," dodala.

Pak se rozhovořila o ztrátě motivace, o touze začít nový život. O tom, že jí to táhlo zpět domů do Mexika. "Ve sportu jsem dosáhla všeho. Nadešel čas změny. Chci pracovat tvrdě, ale v nadaci," řekla a často zaletěla pohledem do první řady, kde seděl její manžel.

Lorena Ochoaová na závěrečné tiskové konferenci.Lorena Ochoaová na závěrečné tiskové konferenci.

Andres Conesa je byznysmenem a jednou z jeho aktivit je místo ředitele charitativní organizace jeho ženy. Tu zastával už před svatbou. Lorena Ochoaová dala jejich vztah za příklad. "To, co jsme dokázali my, mohou dokázat i jiní mexičtí muži a ženy.

Ředitel turnaje v Amelii oznámil, že hvězda se rozloučí stylově. "Chce se potkat s každým zaměstnancem," prozradil Chance Cozby, "ještě žádný hráč s takovým požadavkem nepřišel." Na doplňující dotaz odpověděl, že zaměstnává víc než tisíc lidí.

A v tu chvíli to došlo i těm, kdo třeba nevěřili. Lorena Ochoaová skutečně končí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze