Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jede se Tomíčkův memoriál, uspěje v něm opět Pedersen?

Nicki Pedersen, plochá dráha

6 2010
Nicki Pedersen. Jméno, které nahání hrůzu řadě plochodrážníků po celém světě. Dánský fenomén, trojnásobný mistr světa a dvojnásobný týmový vítěz světového poháru. Na ploché dráze vyhrál, co se dalo. I na Tomíčkově memoriálu už triumfoval a dnes to bude chtít po roce zopakovat.

"Ovšem nemá takovou formu, jako vminulých letech," upozorňuje s lehkým uspokojením ředitel závodu Petr Ondrašík. "Díky tomu může být závod mnohem zajímavější. Všichni jezdci cítí, že by ho letos mohli dohnat," pokračuje Ondrašík.

Startovní listina

Tomíčkova memoriálu

1. JOSEF FRANC (Česko) 2. Joonas Kylmäkorpi (Finsko)
3. Daniel Jelenievski (Polsko)
4. Renat Gafurov (Rusko)
5. Nicki Pedersen (Dánsko)
6. LUBOŠ TOMÍČEK (Česko)
7. Jason Doyle (Austrálie)
8. Matej Ferjan (Maďarsko)
9. Manuel Hauzinger (Rakousko)
10. Martin Vaculík (Slovensko)
11. ZDENĚK SIMOTA (Česko)
12. Christian Hefenbrock (Něm.)
13. MATĚJ KŮS (Česko)
14. Grzegorz Walasek (Polsko)
15. Mattia Carpanese (Itálie)
16. Davey Watt (Austrálie)

Největší šance se přisuzují australské dvojici Davey Watt, Jason Doyle. Především prvně jmenovaný by mohl Pedersena potrápit. "Už se o to snažil loni, ale Pedersen byl suverénní. Nyní má však větší šanci," těší Ondrašíka.

Mezi další slavná jména, která budou dnes na Markétě závodit, patří Joonas Kylmäkorpi z Finska, Rus Renat Gafurov, Polák Grzegorz Walasek nebo Ital Mattia Carpanese.

"Silní však budou i Poláci Daniel Jelenievski a Rafal Dobrucki. Ta špička tam letos bude široká a hodně vyrovnaná," míní Ondrašík.

Silné zastoupení samozřejmě budou mít na pražském závodě i domácí závodníci. Na startovní listině jsou hned čtyři Češi, kteří mohou významně promluvit do konečného pořadí. "Nejvíce se čeká od Matěje Kůse, který je čerstvým vítězem slovenské Zlaté přilby. Překvapit by mohl i finalista z mistrovství Evropy jednotlivců Zdeněk Simota nebo Josef Franc," vyjmenovává české naděje ředitel memoriálu.

Samostatnou kapitolou poté zůstává ve startovní listině Luboš Tomíček, vnuk tragicky zemřelého Luboše Tomíčka, na jehož počest se závod pořádá. "Je to pro něj mimořádná událost, určitě má uvnitř mnohem větší motivaci než všichni ostatní," říká Ondrašík.

Memoriál Luboše Tomíčka začíná oficiálně už ve 14 hodin. "Ve dvě odstartuje zábava pro děti a mládež. Nebudou chybět skákací hrady, různé zábavní atrakce, ale také jízdy kaskadérů na motorce a další zábavná show spojená se silnými motory," popisuje odpolední program Ondrašík.

Vlastní závod začne na ploché dráze Markéta v 19 hodin.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze