Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Je čas postoupit, věří baseballisté brněnských Draků

Dlouholetí vládci českého baseballu Draci Brno | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

13 2014
Už mnohokrát předvedli, že dokážou zavařit i nejsilnějším celkům, sami se však mezi absolutní elitu Evropského poháru ne a ne dostat. Příští týden se o to baseballoví Draci Brno pokusí na domácí půdě.

Karl Malecek a Jeremy Filipek. Dva kanadské trumfy povolali baseballoví Draci na svůj vrchol sezony. Nadhazovači s českými kořeny se pokusí Brňanům pomoct prorazit na domácím turnaji Evropského poháru, který se bude od příštího úterý do neděle konat na Městském stadionu v Komárově.

Evropský pohár

Brněnskou skupinu tvoří vedle domácích Draků ještě Regensburg Legionäre (Německo), A.S.D. Rimini (Itálie), Elizavetgrad (Ukrajina), Sénart Templiers (Francie) a DOOR Neptunus (Nizozemsko).

Zápasy Draků
Úterý 17. 6.: Draci – Regensburg
Středa 18. 6.: Draci – Rimini
Čtvrtek 19. 6.: Draci – Elizavetgrad
Pátek 20. 6.: Draci – Sénart
Sobota 21. 6.: Draci – Neptunus

Všechna utkání brněnského týmu začnou v 19.30, ostatní duely na Městském baseballovém stadionu v Komárově mají začátky v 10.30 a 15.00. Nejlepší dva celky se v neděli od 14 hodin utkají ve finále, jehož vítěz postoupí do série o evropský titul proti nejlepšímu týmu ze druhé skupiny.
Vstupenky na místě budou stát 125 korun pro dospělé a 70 korun pro děti od 10 let. Mladší děti mají vstup zdarma.

"Malecek s námi byl na poháru už loni, Filipek je jeho známý. Takový typ hráče tu ještě nebyl. Je to student prestižní univerzity se stipendiem v řádu desítek tisíc dolarů, jen vyřízení jeho startu stálo spoustu úsilí," přibližuje manažer osmnáctinásobných českých mistrů Arnošt Nesňal.

To však neznamená, že by osud Draků měl záviset na zámořských posilách. "Bereme je jako vhodné doplnění, ne aby nás táhli. Aby nás nějaký hráč vyloženě posunul na jinou úroveň, to už by musel být borec skoro na úrovni Major League," podotýká Nesňal, v jehož kádru od začátku sezony figuruje také americký catcher Alex Derhak a australský nadhazovač Wilson Lee.

Brňané ovšem zažívají zvláštní rok, v domácí extralize jsou až druzí za pražskými Eagles. "Je to pro nás neobvyklé, ale zvykáme si,“ sděluje Nesňal. Na vině jsou podle něj zdravotní potíže, které Draky zkraje sezony oslabily na klíčové pozici nadhazovače. "Několik prvních zápasů jsme tak protrpěli.“ Nyní jsou ovšem čeští vládci v plné síle a do jedné ze dvou základních skupin Evropského poháru vstupují se svým obvyklým cílem. "Chceme konečně překročit náš postupový stín,“ vyhlašuje Nesňal.

Ze šesti celků, které se v Brně střetnou, se dva nejlepší probojují do nedělního finále. A jeden z nich potom do série o evropský klubový titul. "Už jsme dokázali, že jsme schopni porážet týmy ze zemí s dlouhou baseballovou historií. Ale vždycky to bylo těsně, takže abychom mohli pomýšlet na výhru, musíme se nejdřív dostat do vyrovnané koncovky,“ ví manažer.

Klíčový může být pro Draky hned první duel s německým Regensburgem. "To je tým přibližně na naší úrovni. Kdo vyhraje, může reálně pomýšlet na postup,“ oznamuje Nesňal. Favority jsou tradičně Italové a Nizozemci, naopak jasným outsiderem Ukrajinci.

"To nám moc do karet nehraje, protože na rozdíl od jiných si nemůžeme dovolit v zápase s nimi šetřit naše kvalitní nadhazovače.“

Těmi jsou kromě cizinců uzdravený Martin Schneider, ve skvělé formě házející Petr Minařík a zlepšující se Michal Sobotka. Loni s nimi Draci ve skupině skončili třetí, teď by chtěli poskočit výš. "Ale právě nadhazovači jsou pro nás letos velká neznámá,“ upozorňuje Nesňal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze