Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Japonského plavce vyhodili z Asijských her, chtěl ukrást fotoaparát

27 2014
Tak jsme čapli zlodějíčka, šlo to jako na drátku.. Tenhle popěvek z populárního českého večerníčku sedí na situaci z Asijských her. Provinilcem však nebyl Pučmeloud ale japonský plavec Naoja Tomita.

Kamery ho zachytily, jak v pátek odcizil korejskému novináři fotoaparát v hodnotě 7600 dolarů (asi 165 tisíc korun) a dává si ho do batohu. K činu se přiznal. Tomita byl z Asjských her okamžitě vyloučen a japonská výprava se omluvila. Zostuzenému zloději pak nařídila, aby si zpáteční cestu z dějiště her korejského Inčchonu uhradil sám.

Pětadvacetiletý Tomita měl obhajovat zlatou medaili v závodu na 200 metrů prsa, na poloviční trati skončil čtvrtý. Policisté za ním po provalení ostudy přišli během plaveckých soutěží na tribunu, když fandil ostatním reprezentantům. "Hned se přiznal. Případem se bude zabývat státní zastupitelství v příštím týdnu," uvedla policie v prohlášení.

"Okamžitě jsme ho vyloučili z týmu a cestu domů do Japonska si zaplatí sám. Ten den nezávodil, jen trénoval a čekal na kamaráda, až doplave, když se to stalo... Hluboce se omlouváme," doplnili členové japonské výpravy, která v bazénových závodech v Inčchonu patří k nejúspěšnějším. Z dosavadních 38 zlatých medailí posbírala dvanáct.

Autoři: ,


Témata: plavání
Najdete na iDNES.czmobilní verze