Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Janda: Vychutnám si to až při vyhlášení

Jakub Janda - Český skokan na lyžích Jakub Janda při závodě Světového poháru v Planici. | foto: Reuters

18 2006
Planica - Bez euforie prožíval skokan na lyžích Jakub Janda první okamžiky poté, co se stal prvním českým vítězem v historii Světového poháru. "Emoce nepracují, nic výrazného se ve mně neděje," prohlásil v poklidu po dnešním závodu v letech ve slovinské Planici. Po něm už nemůže o celkový triumf přijít.

"Vychutnám si to asi až po vyhlášení vítězů, až to bude se všemi oficialitami ," dodal," sedmadvacetiletý rodák z Čeladné. 

Skákat bude i v nedělním posledním závodu v sezoně. "Klidně bych ještě bojoval dál," řekl první český vítěz v sedmadvacetileté historii soutěže.

Janda předvedl 29. místem nejhorší výsledek sezony a myslel, že Janne Ahonen svou šanci využije. "Čekal jsem, že skočí daleko, pro diváky by to bylo daleko zajímavější," řekl Janda.

Ze svého výkonu nadšený nebyl. "Skok mi nevyšel. Nebyl žádný vítr, nepoponeslo mě to. Byl jsem zklamaný, chtěl jsem si pořádně skočit," prohlásil Janda  Cítí pouze, že z něj spadla nervozita.

"Teď už jsem v pohodě," uvedl. Po závodu mu gratuloval i jeho velký finský rival a předchůdce na trůnu, dokonce se objali. "To beru, protože je to takový tvrdý člověk. Bylo to od něj fantastické gesto a pro mě to znamená velkou poklonu," řekl Janda.

Uvědomuje si, že v budoucnu bude čelit velkému tlaku. "Budou se ode mě
očekávat stejné výsledky nebo ještě lepší, bude to od médií daleko větší
nápor," řekl

Z této stránky není po historickém úspěchu příliš nadšený. "Může se stát, že já třeba na tom můstku ani stát nebudu," řekl Janda. 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze