Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Janda cítí, že se mu vrací forma

Jakub Janda s křišťálovým glóbem - VÍTĚZ S TROFEJÍ. Skokan na lyžích Jakub Janda s křišťálovým glóbem. | foto: Reuters

26 2006
Praha - Trenér české reprezentace Richard Schallert chce okolo Jakuba Jandy vybudovat konkurenceschopný tým. Sám lídr však před novou sezonou přehnanými ambicemi netrpí. Chce dál skákat především pro svoji radost. Letní aféru hodil za hlavu a má jen slova obdivu pro svého mladého kolegu Romana Koudelku.

Absolvoval jste o uplynulém víkendu skoky v Zakopaném. Jak jste se cítil?
Bylo to docela dobré, už mi tam některé skoky docela vycházely. Zapracovali jsme na nájezdové pozici. Točili jsme tam úplně všechno na video - jak si nahoře z lavičky sedám do nájezdu, odraz, skok. Tam jsou ty největší chyby, kterých si musí trenér všímat. U nás si toho nikdo z českých trenérů takhle nevšímá.

Kolik času jste u videa strávili?
Nebylo to tak hrozné. Přes den jsme skákali, večer po večeři jsme vždy prohlédli a probrali jeden dva skoky ze všech možných úhlů. Bylo to dost času, ale dalo se to vydržet.

Nyní již budete čekat na sníh?
V sobotu odjíždíme do Innsbrucku na poslední skoky na hmotě. Vrátíme se v úterý nebo ve středu a pak už počkáme, kde se bude skákat. Koukal jsem na internet, že v Kusamu se už lyžuje, takže je jenom otázkou času, kdy ten můstek tam upraví.

Česká reprezentace nemá do nové sezony žádné konkrétní cíle. Co očekáváte sám od sebe?
Já od sebe neočekávám vůbec nic. Skáču jenom pro radost a čím lépe budu skákat, tím ta radost bude větší.

Ani nějaký plán poprat se o vítězství ve Světovém poháru nemáte?
Bylo by to pěkné, ale je tam tolik dobrých skokanů, že to bude ohromně těžké.

Dovolím se vrátit do léta, kdy se řešila vaše "kauza". Naštěstí se vše vyřešilo, jste nyní klidnější, spokojenější?
Jsem v pohodě, je to za mnou a již to neřeším. Je to za mnou....

K reprezentaci přišel nový trenér Richard Schallert. Změnil něco podstatného v přípravě?
Richard přišel s nějakým programem, plánem a my podle něho jedeme. Každý trenér je osobnost, má nějaký cíl a způsob vedení a má o skoku jiné poznatky. Těch odlišností je hodně, ale něco konkrétního zásadního mě nenapadá.

Hodně se v současnosti hovoří o Romanovi Koudelkovi. Vy s ním většinou bydlíte na hotelových pokojích, jak ho vnímáte. Cítíte, že vám roste konkurent?
To je jenom dobře. Myslím si, že Roman je veliký talent a má všechno ještě před sebou. Docela mu závidím, že mu to začalo skákat už v sedmnácti, já musel čekat až do šestadvaceti. (smích) Mohl jsem být třeba ještě někde jinde. Roman je na tom dobře dynamicky, rychlostně, na svůj věk má excelentní techniku, k tomu není co dodat. Když jsme sledovali video, ten pohyb, co on na hraně předvádí, to je krása. Já už jsem na to starý, já už takový pohyb nikdy mít nebudu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze