Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stehlík se od ryb vrátil zpět mezi českou basketbalovou elitu

Jan Stehlík (vpravo) z NH Ostrava při bránění Lukáše Feštra z USK Praha. Sleduje je ostravský Adam Číž. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

7 2016
Už se chtěl basketbalem jen bavit. Přednost dal práci v rodinné firmě Chov ryb Jistebník. Přesto se 29letý rozehrávač Jan Stehlík po sezoně v druholigovém Gymnáziu Hladnov vrátil mezi ligovou elitu, do týmu NH Ostrava.

V závěru sezony stihl odehrát devět zápasů. Leč do play-off se s mužstvem neprotlačil. „Trošku to zklamání je,“ přiznal. „Ale bohužel, nedá se nic dělat.“

Co chybělo vašemu mužstvu, aby se dostalo do play-off?
Měli jsme vyhrát zápasy, které jsme ztratili o dva tři body. Bohužel jich bylo dost. To rozhodlo. Ale i takové výsledky ke sportu patří, ne každý den všechno vyjde.

Jak se vůbec zrodil váš návrat do nejvyšší domácí soutěže?
V průběhu sezony jsem byl v kontaktu s Lacem (Ladislav Kudela, prezident NH Ostrava) byli jsme domluveni, že bych jim podle potřeby pomohl.

Už před sezonou se však hovořilo o vašem návratu, že?
Ano, bavili jsme se o tom, ale mám v práci celkem náročný podzim a zimu. Po Vánocích už byl navíc Hladnov zachráněný, nehrozily žádné problémy, a tak nebránilo nic tomu, abychom se dohodli na přestupu.

Zůstanete v NH Ostrava i v další sezoně?
Uvidíme, nebudu předbíhat. Těžko říct, jak to dopadne. Můžeme se případně dohodnout na stejném modelu, jako tomu bylo nyní. Zatím nevím, jak to všechno bude.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze