Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stehlíkovci, nebo švrdlíkovci? Česká 3x3 Tour v Praze má dva favority

Momentka z české Chance 3x3 Tour | foto: Chance 3x3 Tour

24 2017
Pražské náměstí Republiky znovu po roce zaplní boje o titul basketbalových králů a královen Chance 3x3 Tour. V sobotu od 11:00 je na programu poslední kvalifikační turnaj a v neděli na stejném místě ve stejný čas i podnik finálový, na který se všechny zúčastněné týmy dostanou už jen díky získaným bodům a umístěním v předchozích turnajích seriálu.

Oba dny bude ve hře hodně a tomu odpovídá i široké sobotní pole účastníků. Mezi muži už je přihlášeno 28 týmů, včetně několika celků s hráči Kooperativa NBL. V ženské kategorii se hodlá zapojit 16 čtveřic, opět s řadou hráček nejvyšší soutěže v pětkové hře.

Vítěz sobotního klání v nyní již olympijském sportu nejenže získá 10 tisíc korun, ale spolu s poraženým finalistou se kvalifikuje i do nedělního turnaje. A v něm už půjde o násobně víc - konečný vítěz si zajistí postup na pražský podnik prestižní World Tour 3x3 a 30 tisíc korun k tomu.

„V mužské kategorii mají největší potenciál na vítězství dva týmy. Jedním je BO!!! s Honzou Stehlíkem, Pavlem Novákem a spol., kteří už mají dost zkušeností z loňské World Tour, a pak je to sestava s názvem Basketobchod, která se vytvořila kolem Kamila Švrdlíka, a patří do ní ještě Šiška, Ježek a Křivánek. Před třemi týdny hráli finále Royal Cupu v Poděbradech s reprezentací Francie a prohráli jen o dva body. Mohli by být černým koněm finálového turnaje a mohli by doprovodit na World Tour tým Humpolce, který už má na jeden z turnajů této světové série nominaci jistou díky udělení divoké karty FIBA,“ říká sportovní ředitel 3x3 Michal Kruk na adresu české top sestavy, hrající ve složení Dygrýn, Zachrla, Kratochvíl a Zbránek.

Během super basketbalového víkendu, kdy se na evropském šampionátu žen v pražské O2 Areně bude bojovat o medaile i postup na mistrovství světa, a na náměstí Republiky bude vrcholit Chance 3x3 Tour, se zároveň ve Francii (česká reprezentace žen) a Andoře (reprezentace mužů) odehrává i kvalifikace mistrovství Evropy v 3x3.

Proto Michal Kruk neočekává účast zahraniční špičky v Praze, byť několik týmů z Ukrajiny, Ruska, Litvy, Slovenska a Srbska už přihlášeno je.

„Původně jsme kvůli tomuto souběhu akcí zvažovali změnu termínu, ale po diskusi jsme zvolili stejný termín s vyvrcholením ME žen, protože nám to přišlo jako logické propojení, kdy kolemjdoucí a diváky na náměstí Republiky budeme informovat o závěrečných bojích ženského Eurobasketu v O2 Areně,“ podotkl Michal Kruk.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze