Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jamkový halový šampion Němeček si zopakoval skutečné Pebble Beach

Vyhlášení výsledků Erpet Golf Centrum Cupu 2010. Vítěz Jiří Němeček v modrém třetí zleva. | foto: Jiří Bednář

22 2010
Na simulátoru si Jiří Němeček zahraje jednou ročně. Přesto se v neděli stal stejně jako loni neoficiálním mistrem republiky v jamkové hře v této disciplíně

V golfovém indooru pražského Erpetu je český profesionál doma. "Jsem tu od začátku, pomáhal jsem to tady instalovat," ohlédl se ještě s medailí na krku ke kójím se simulátory.

Znalost prostředí mu ale výhodu nedává. "Vyhrát může každý. Chce to přijít na ten princip, najít ten pravý odpal, pak je hra jednodušší," prozradil svůj "recept".

Jamkovka mu sedí i proto, že se v ní dá víc riskovat. Svou taktiku uplatnil při 17. ročníku Erpet Golf Centrum Cupu i ve finále proti Davidu Zelinkovi z GC Karlštejn.

Výsledky - semifinále: David Zelinka - David Štrouf 2/1, Jiří Němeček - Martin Bešta 3/1. Finále: Němeček - Zelinka 3/1.

Od kvalifikace na rány za účasti 55 hráčů a hráček po vyřazovací část pro dvaatřicet účastníků se hrálo na šesti různých hřištích, finále pak na populárním americkém Pebble Beach.

Před dvěma týdny na něm vítěz shodou okolností opravdu hrál. "Já technický vývoj v simulátorech ani nesleduju, ale tenhle software je asi nejlepší," ocenil Němeček kvalitu podmínek neoficiálního šampionátu.

Tradiční smíchovský turnaj byl symbolickým předělem mezi letní a zimní goflovou sezonou v České republice. Oficiální tituly mistrů republiky se budou rozdávat v roce 2011.

národní šampionáty ve hře na FSG

7. - 8. 1. MČR mid-amatérů ve hře na rány, indoor centrum Mladá Boleslav, hřiště Barton Creek.
15. - 23. 1. MČR jednotlivců ve hře na rány, finálové kolo Čechie Praha, hřiště Valderrama.
29. 1. MČR seniorů ve hře na rány, Golfcentrum Liberec, hřiště Kapalua Plantation.
18. - 20. 2. MČR družstev mužů a žen, finále v Erpetu Praha, hřiště Dorado Beach.
26. - 27. 3. MČR mládeže, Indoor Golf Fomei Hradec Králové, hřiště Kapalua Village.Najdete na iDNES.czmobilní verze