Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Opavský rozehrávač Šiřina měl pevné nervy. Jeho šestky rozhodly

Jakub Šiřina a Martin Gniadek slaví výhru Opavy. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

26 2014
Rozehrávač Jakub Šiřina táhl opavské basketbalisty v rozhodujícím čtvrtfinále. V závěru na něm ležela zodpovědnost za výhru. Ve 38. minutě sice nedal dva trestné hody, načež Děčínští srovnali stav na 55:55. Leč další tři šestky dal.

"Měl jsem v hlavě, že jsem v utkání čtyři šestky neproměnil, ale snažil jsem se si to nepřipouštět. Díky bohu že Děčín v tom závěru selhal při trestných hodech a já nějaké dal," ulevil si s 18 body nejlepší střelec utkání.

Bylo utkání těžší psychicky než fyzicky?
Určitě. Basket je hlavně o obraně, o hlavě, o psychice. Nepadlo moc bodů. Byl to fakt bojovný basket. Vyhráli jsme. Nemám slov.

Utkání jste rozjeli výborně, vedli jste 10:2. Pak jste ale prohrávali 12:15. Co se stalo?
Tak to je celou sérii. Žádný tým nevyhrál o více než deset bodů. Vždy jsme se tahali. Dneska to byl jen důkaz toho, že to byla strašně vyrovnaná a moc krásná série..

Ve čtvrté čtvrtině jste během pěti minut dali jen jeden bod z trestného hodu. Proč?
Trápili jsme se. Několikrát jsme vystřelili v poslední vteřině, kterou jsme měli na útok, a někdy ani to ne. Bylo to o vůli a bojovnosti. V útoku nám to trochu skřípalo.

Rozhodlo ve váš prospěch nakonec domácí prostředí?
Bezpochyby to vliv mělo. Před naší zaplněnou halou se hraje lépe než venku.

Trenér Czudek se před utkáním trochu bál, aby vás domácí prostředí naopak nesvazovalo.
Před takovým fantastickým publikem jste určitě i trochu nervózní. Ale my jsme si to vyzkoušeli už v tom třetím zápase, kdy jsme doma prohráli, takže jsme už věděli, do čeho jdeme. A urvali jsme to. Jak cenné to vítězství je, nejde slovy ani popsat.

Autor:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze