Jakš s Janečkovou vyhráli i skiatlon

Horní Mísečky - Běžci na lyžích Martin Jakš a Iva Janečková dál sbírají tituly mistrů republiky. Po pátečním triumfech v závodu volnou technikou získali na šampionátu na Horních Mísečkách další úspěchy i ve skiatlonu. V neděli vyvrcholí domácí šampionát sprinterskými závody dvojic.

Jakšovým největším soupeřem byl opět Václav Kupilík, který po 20 kilometrech, z nichž polovinu závodníci absolvovali klasicky a druhou volně, ztratil na vítěze osm sekund.

Pouze majitel bronzu se změnil. Martina Koukala odsunul o pět sekund na čtvrté místo Jiří Magál, bodově nejúspěšnější reprezentant v hodnocení Světového poháru v této sezoně. Všichni čtyři nejlepší běžci startovali v dresu Dukly Liberec.

Janečková opět nestačila pouze na hostující polskou reprezentantku Justynu Kowalczykovou. Závodnice SKP Jablonex získala titul s komfortním náskokem téměř 50 sekund před reprezentační kolegyní Kamilou Rajdlovou.

Také v ženské kategorii bylo oproti pátku odlišné jen jméno bronzové medailistky, kterou se stala juniorka Eliška Hájková.