Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Není to úplně bídné, věří Jakš před skiatlonem. I Vrabcová se cítí líp

Běžec na lyžích Martin Jakš | foto: SLČR

20 2015
Co ukážou Češi na mistrovství světa v klasickém lyžování v sobotním skiatlonu? Největší naděje Martin Jakš a Eva Vrabcová-Nývltová mluví ve švédském Falunu o své aktuální formě opatrně.

„Myslím, že to není úplně bídné, ale záleží, na co to bude stačit oproti těm ostatním,“ komentoval Jakš svoje momentální pocity po pátečním tréninku.

Měl dobrou náladu, a když dostala Vrabcová-Nývltová otázku, s čím bude po skiatlonu spokojená, tak křikl: „Kdyby vyhrála!“ Běžkyně se zasmála, ale po zdravotních trablech z úvodu sezony má jiné cíle. „Snad budu schopná bojovat a nebude to trápení.“

Pro oba je skiatlon závodem na rozjetí. Jakš by chtěl zaútočit na desítku ve volné patnáctce, Vrabcová-Nývltová považuje za hlavní disciplínu klasickou třicítku.

Vrabcové-Nývltové nevyšel podle představ poslední Světový pohár v neděli v Östersundu, ve skiatlonu by si proto ráda spravila náladu. „Teď se mi jezdí líp. Lyžovala jsem, nebylo to takové to chození jako na začátku sezony, tak to snad bude lepší. Minulý týden se mi to nepovedlo, snad se to otočí,“ doufala.

Eva Vrabcová-Nývltová během mistrovství republiky v běhu na lyžích.
Eva Vrabcová-Nývltová během mistrovství republiky v běhu na lyžích.
Eva Vrabcová-Nývltová v závodě mistrovství republiky.

Eva Vrabcová-Nývltová během mistrovství republiky v běhu na lyžích.

Jakš bral v závěru přípravy na šampionát antibiotika, proto se jeho forma těžko odhaduje. „To očekávání je proto malinko větší a moc nevím, jaké to bude. Jediné, co dobře vím, je, že to bude dlouhý a že to bude hodně bolet,“ rozesmál se.

Ve Falunu se v posledních dnech oteplilo a z tajícího sněhu se vždy přes noc stane led. To malinko komplikovalo Jakšovi vyklusávání bez lyží okolo hotelu. „Koupil jsem si pomocníky, mám řetězy na boty,“ pochvaloval si gumové „nesmeky“. „Chtěl jsem původně hřebíky, ale byl jsem přemluven prodavačem na řetězy,“ dodal.

Lehké podmínky kvůli počasí nebudou ani na trati. „Je to tady taková břečka a bude to rozbité, kór po holkách,“ odhadl Jakš. „Ale máme tak zkušený tým, že dokážou tady na to namazat. Oni ty klistry a na vodu namazat umí.“

Autoři: ,


Grafton Recruitment Praha
Technik vstřikovacích forem

Grafton Recruitment Praha
Plzeňský kraj
nabízený plat: 40 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze