Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Brit se snažil v Praze obalamutit rozhodčí. Lil do kajaku vodu

21 2015
Mít příliš lehkou loď se ve vodním slalomu nevyplácí, protože trestem je pak diskvalifikace. Proto se ji Brit Joe Clarke, vítěz závodu kajakářů, snažil při Světovém poháru v Praze-Troji poněkud zatížit. Ale kamery to viděly.

Diskvalifikace Joea Clarka byla jednou z nejvíce diskutovaných událostí sobotního programu na Světovém poháru v Praze. Jeho kajak byl totiž o 100 gramů lehčí než povolují pravidla, vážil pouze 7,9 kilogramu.

Na vítězství díky tomu dosáhl původně druhý Jiří Prskavec. „Joe je můj kamarád a myslím si, že jestli má v lodi o deset deka míň nebo víc, se na té vodě prakticky neprojeví. Je to ale „vocas“, že si to před závodem neprověřil,“ komentoval vzniklou situaci český reprezentant a přidal: „Nemůžu to brát jako vyhraný boj. Je škoda, že Joe udělal takovou chybu.“

Rozčilený Brit se hájil, že mu rozhodčí loď vážili už po semifinále a byla podle nich v pořádku. Ovšem jak dokazuje video, které nám poskytli organizátoři Světového poháru, byl si Brit své lehčí lodě dobře vědom ještě předtím, než ji po skončení finále nesl na váhu.

Na záběrech, které pořídila Česká televize a odvysílal i server icf.com, je totiž patrné, jak se do ní dvakrát snažil nalít vodu z lahve, kterou měl v ruce. Tak se chtěl dostat na požadovaných osm kilogramů.

Bylo mu to málo platné. Rozhodčí zůstali bdělí a loď vysušili.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze